2023 04 vasario

Lietuvos paralimpinio sporto bendruomenei – Tarptautinio komiteto prezidento dėmesys

Lietuvoje viešintis Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas antrą savo vizito dieną bendravo su mūsų šalies paralimpinio sporto bendruomene. Brazilas Andrew Parsonsas aplankė Lietuvos golbolo rinktinę, kartu pagerbė ilgamečio komandos kapitono Mariaus Zibolio atminimą. Andrew Parsonsas bendravo su Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkais, jaunausiais plaukikais, federacijų vadovais.

Andrew Parsons aplankė Lietuvos vyrų golbolo rinktinę.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius šalies golbolo rinktinei perdavė simbolinius Mariaus Zibolio marškinėlius. Aštuntu numeriu pažymėti ir įrėminti marškinėliai bus pakabinti Vilniuje, Naujamiestyje esančioje salėje, kurioje Lietuvos golbolo meistrai treniruojasi jau daugelį metų.

„Apsilankymas golbolo rinktinės treniruotėje buvo suplanuotas seniai. Deja, taip jau atsitiko, kad vizitui artėjant netekome Mariaus. Jautėme, kad norime pagerbti jo atminimą, todėl pamanėme, kad Mariaus marškinėliai prasmingai papuoš salę, kurioje jis ir jo komandos draugai ruošėsi visoms istorinėms Lietuvos pergalėms“, – į rinktinės žaidėjus kreipėsi Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas M. Bilius.

Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas komandai pareiškė užuojautą, kartu pasidalijo ryškiausiais atsiminimais apie M. Zibolį kaip paralimpinio sporto legendą ir asmenybę.

Andrew Parsons aplankė jaunuosius plaukikus.

A. Parsonsas kartu su M. Biliumi stebėjo jaunųjų plaukikų treniruotę, kurią vedė Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas ir treneris Arnoldas Januškevičius. Su juo ir su Lietuvos neįgaliųjų federacijos prezidentu Kęstučiu Skuču Anfdrew Parsonsas aptarė žmonių su negalia sporto aktualijas. Susitikime dalyvavo ir paralimpinės rinktinės lengvaatlečiai Aušra Garunkšnytė ir Danas Sodaitis.

Andrew Parsons susitiko su šalies paralimpinio sporto bendruomene

Tarptautinio paralimpinio komiteto vadovas apsilankė Vilniaus centre esančioje Paralimpiečių krantinėje, kurioje įamžintos šalies pergalės paralimpinėse žaidynėse.

„Dviejų dienų vizito darbotvarkė buvo išties įtempta. Esame dėkingi Andrew Parsonsui už palaikymą, iš jo sulaukėme gerų atsiliepimų apie tai, ką darome ir kaip dirbame Lietuvoje. Tikiu, kad šis vizitas motyvuos visą bendruomenę įdėti dar daugiau darbo, kad Lietuva būtų tarp nuolat medalius laiminčių šalių.

Sulaukėme patarimų, pasisėmėme vertingos patirties, kurią pritaikysime toliau vystydami paralimpinį sportą, skleisdami paralimpines vertybes mūsų šalies vizuomenėje“, – sakė M. Bilius.

Andrew Parsons su Toyota ambasadoriais Aušra Garunkšnyte ir Danu Sodaičiu

Lietuvos paralimpinio komiteto kvietimu pirmą kartą mūsų šalyje apsilankęs A. Parsonsas penktadienį susitiko su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Nacionalinės sporto agentūros vadovu Mindaugu Špoku.

„Taptautinis komitetas tarnauja savo nariams ir atletams, tokiais vizitais stengiamės mes padėti atkreipti valdžios, rėmėjų, žiniasklaidos dėmesį į paralimpinį judėjimą, žmonių su negalia sportui ir sportininkams aktualius klausimus. Tikiuosi, kad tai padės toliau vystant paralimpinį judėjimą Lietuvoje – ir masiniame sporte, ir elitiniame lygyje“, – sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto vadovas Andrew Parsonsas.

Andrew Parsons ir Mindaugas Bilius Paralimpiečių krantinėje