2024 08 vasario

Lietuvos paralimpinio komiteto paramos programa – žmonių su negalia aktyvumui skatinti

Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su rėmėjais sieks įtraukti į sportą dar daugiau žmonių su negalia ir pristato paramos neįgaliųjų sporto klubams programą. Šios programos tikslas – palaikyti iniciatyvas, skatinančias žmonių su negalia fizinį aktyvumą. 

Žmonių su negalia sportas (Donato Gribausko ir LPAK nuotr.)

„Žmonių su negalia sporto klubai yra paralimpinio sporto piramidės pagrindas. Lietuvoje turime kelias dešimtis klubų, vienijančių judėjimo arba regėjimo negalią turinčius sportininkus. Daugumos paraatletų kelias į didįjį sportą prasideda būtent čia, klubuose, kurių veiklą skatiname ir palaikome“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto generalinės sekretorės Astos Narmontės, naujai startuojančioje paramos programoje „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“ galės dalyvauti visi klubai, kurie yra Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos ir Lietuvos aklųjų sporto federacijos nariai.

„Kviečiame klubus aktyviai teikti paraiškas tikslinei paramai projektams. Kalbame ir apie vaikus, ir apie suaugusiuosius, jų įtraukimą į sportą, įrangos įsigijimą, treniruotes, švietėjišką veiklą, infrastruktūros nuomą – tai, kas yra susiję su negalią turinčių žmonių fizinio aktyvumo, sportavimo skatinimu.

Programa, kuri startuos jau balandį, turi aiškius kriterijus, o sprendimus dėl paraiškų priims Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas. Neabejoju, kad programa suteiks dar vieną impulsą žmonių su negalia fizinio aktyvumo didinimui, kuris yra viena svarbiausių mūsų darbo krypčių“, – sakė A. Narmontė.

Viena organizacija galės gauti iki 1500 eurų paramos, iš viso paramą planuojama suteikti 20 organizacijų. Paramą programai skyrė bendrovė „Girteka“.

„Įgyvendinti programą galime nuoseklaus bendradarbiavimo su verslu dėka. Labai džiaugiuosi besitęsiančia draugyste su „Girteka“ ir kitais Lietuvos paralimpinio judėjimo rėmėjais, partneriais. Jų dėka galime siekti tikslo – kad žmonės su negalia ir visa Lietuvos visuomenė būtų aktyvesnė ir sveikesnė, kad iškovotume pergales“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Mes tikime, kad Lietuvos paralimpinio komiteto iniciatyva ir mūsų teikiama parama pakatins dar daugiau žmonių būti fiziškai aktyviais. Mes matome paralimpiečių istorijas, kaip sportas ir sveikas gyvenimo būdas jiems padėjo integruotis į visuomenę, keliauti po pasaulį ir garsinti Lietuvos vardą. Kuo daugiau jaunų žmonių rinksis sportą, tuo sveikesnė bus mūsų visuomenė, prieš kurią jaučiame atsakomybę, todėl remiame Lietuvos paralimpinį komitetą“, – dalinosi „Girtekos“ Komunikacijos vadovas Tomasz Weber.

Žmonių su negalia sporto klubai paraiškas paramos programai „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“ galės teikti iki šių metų kovo 16 d., o rezultatai bus paskelbti iki šių metų balandžio  9 d.

Paraiškas (pildymo formą galite rasti žemiau) kviečiame siųsti el. paštu: info@parateam.lt iki 2024 m. kovo 16 d. Telefonas pasikonsultuoti: +37062022200, Asta Narmontė, Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė.

Sąlygas paramai gauti (nuoroda į dokumentą)

Programos paraiška pildymui (nuoroda į dokumentą)

Lietuvos paralimpinis komitetas yra savarankiška žmonių su negalia sporto organizacija, kurios misija – siekti įtraukios visuomenės per sportą. Lietuvos paralimpinis judėjimas vienija 31 žmonių su negalia klubą, kurie veikia visoje šalyje ir kuriuose sportuoja asmenys, turintys judėjimo ir regėjimo negalią.