2024 07 vasario

Lietuvos paralimpinio komiteto parama – visoms žmonių su negalia sporto grandims

Lietuvos paralimpinis komitetas (LPAK) pradeda įgyvendinti naujas programas, skirtas didinti žmonių su negalia įsitraukimą į sportą, o taip pat padėti profesionaliems sportininkams siekti aukščiausių rezultatų. Svarbius sprendimus dėl paramos įvairioms paralimpinio sporto grandims patvirtino LPAK Vykdomasis komitetas. Naujosios paramos programos bus įgyvendintos iš LPAK rėmėjų lėšų. 

Mindaugas Bilius (Juliaus Kalinsko nuotr.)

„Džiaugiuosi, kad Vykdomasis komitetas palaikė pasiūlymus, taip reikalingus šalies žmonių su negalia sporto vystymui. Finansinė parama pasieks visas grandis – nuo paralimpinio sporto pagrindu esančių klubų iki elitinių paraatletų, atstovaujančių Lietuvai svarbiausiose varžybose.

Finansinė parama įmanoma bendradarbiavimo su Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjais ir partneriais dėka. Verslo vaidmuo paralimpinio sporto vystyme yra kertinis, reiškiu nuoširdžią padėką visiems palaikantiems“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinis komitetas jau artimiausiu metu pristatys klubų paramos programą „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“, o taip pat aukšto meistriškumo sportininkų paramos programą.

„Lietuvoje turime per tris dešimtis sporto klubų, jiems sieksime padėti plėsti savo veiklas, kurti naujas iniciatyvas, kurios pritrauktų daugiau žmonių su negalia į sportą, didintų jų fizinį aktyvumą. Netrukus pakviesime klubus teikti paraiškas veikloms vykdyti.

Paskelbsime ir apie finansinę paramą su sportu susijusioms išlaidoms padengti Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkams, kurie ruošiasi labai svarbiam sezonui. Paraatletų laukia daug svarbių startų, kartu sieksime, kad jie galėtų pademonstruoti geriausia, ką gali“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

Netrukus bus paskelbtos ir komandos, atstovausiančias Lietuvai pasaulio lengvosios atletikos čempionate Japonijos mieste Kobėje, Europos plaukimo pirmenybėse Madeiroje, Portugalijoje.

„Tikslas yra išvežti visus sportininkus, turinčius čempionatų normatyvus, taip pat artimiausią pamainą. Į lengvosios atletikos planetos pirmenybės Japonijoje turėtų vykti 18 sportininkų, o į Europos plaukimo čempionatą Portugalijoje norime deleguoti 5 sportininkus – daugiau nei bet kada pastaraisiais metais.

Yra paralimpinės lyderiai, kurie pretenduoja į aukštas vietas, turime ir jaunimo, kuriam reikia apšilti ir įgyti patirties bei dar daugiau motyvacijos siekti karjeros aukštumų“, – sakė M. Bilius.

2024 m. vasario 6 d. posėdžiavęs Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas taip pat patvirtino Lietuvos paralimpinio komiteto eilinės generalinės asamblėjos datą. Asamblėja įvyks 2024 m. kovo 29 d.