2021 13 rugpjūčio

Lietuvos paralimpinė rinktinė išlydėta į Tokijo žaidynes

Lietuvos nacionalinė paralimpinė rinktinė oficialiai išlydėta į Tokijo vasaros žaidynes, kurios rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d. vyks Japonijoje. Penktadienio popietę LR Prezidentūroje vykusiame renginyje rinktinei sėkmės linkėjo valstybės vadovas Gitanas Nausėda. Valstybės vadovas paralimpiečiams įteikė Lietuvos trispalvę, o iš sportininkų dovanų gavo Tokijo paralimpinių žaidynių atminimo medalį.

Lietuvos paralimpinės rinktinės išlydėtuvės į Tokijo žaidynės (LR Prezidento kanceliarijos nuotr.)

„Jūs jau esate laimėtojai, kurie savo valia ir ryžtu įrodėte, kad galima pasiekti tokių aukštumų. Žmogaus orumas ir užsispyrimas geba padaryti neįmanomus dalykus – galime tuo tik žavėtis. Išlydime su pačia geriausia nuotaika ir jaudindamiesi už jus“, – į Prezidentūros Kolonų salėje susirinkusius Lietuvos paralimpiečius kreipėsi Gitanas Nausėda.

G. Nausėda simbolinę Lietuvos trispalvę įteikė lengvaatlečiui Andriui Skujai, kuriam teko garbė nešti šalies vėliavą per Tokijo paralimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

Lietuvos paralimpinės rinktinės išlydėtuvės į Tokijo žaidynės (LR Prezidento kanceliarijos nuotr.)

Savo ruožtu Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius šalies vadovui įteikė Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių atminimo medalį.

„Šis medalis – simbolinis, bet nuojauta man sako, jog iš Tokijokomanda atveš Lietuvai paralimpinių apdovanojimų. Pasirengimas žaidynėms dėl pandemijos buvo kitoks nei įprastai, bet aš žinau, kad sportininkai iš savęs išspaudė maksimumą. Finišo tiesioji jau arti ir aš linkiu ją kirsti užtikrintai.

Linkiu ne tik siekti medalių, bet ir mėgautis kiekviena akimirka paralimpinėse žaidynėse – šventėje, simbolizuojančioje žmogaus valios pergalę prieš negalią“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas M. Bilius.

Atminimo medaliai įteikti ir rinktinės sportininkams, jais džiaugėsi ir treneriai, komandos personalas.

Lietuvos paralimpinės rinktinės išlydėtuvės į Tokijo žaidynės (LR Prezidento kanceliarijos nuotr.)

„Noriu padėkoti už suteiktą pasitikėjimą nešti Lietuvos vėliavą Tokijuje. Tai – garbė ir atsakomybė. Visos komandos vardu pažadu, kad Tokijuje už trispalvę atiduosime visas jėgas. Penkerius metus ruošėmės šioms žaidynėms ir aš tikiu, kad nenuvilsime Lietuvos žmonių“, – sakė rinktinės kapitonas Andrius Skuja.

Lietuvai žaidynėse atstovaus vienuolika sportininkų. Paralimpinėse žaidynėse debiutuos lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, Andrius Skuja ir Donatas Dundzys. Antrą kartą svarbiausiame žmonių su negalia sporto renginyje dalyvaus plaukikas Edgaras Matakas ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

Paralimpinės čempionės titulą Tokijuje gins Lietuvos golbolo rinktinė, kurią sudaro Mantas Brazauskis, Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Genrik Pavliukianec, Justas Pažarauskas ir Marius Zibolis.

Paskutinę akimirką Lietuvos rinktinė neteko maratonininkės Aušros Garunkšnytės, kuri dėl sunkios traumos priversta savo paralimpinę svajonę nukelti 2024 m. Paryžiaus žaidynėms.

Lietuvos delegacija į Tokiją keliaus trimis grupėmis. Pirmi sportininkai išvyks rugpjūčio 17 d., antra atletų grupė iškeliaus rugpjūčio 20 d., o paskutinių atletų kelionė laukia rugpjūčio 22 d.