2022 22 birželio

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Šiauliuose – net dvylika paraatletų

Svarbiausios metų šalies lengvosios atletikos varžybos – nacionalinis čempionatas – birželio 25-26 d. įvyks Šiauliuose. Titulų, asmeninių ir šalies rekordų Saulės mieste sieks ryškiausios šalies lengvosios atletikos žvaigždės, o tarp jų ir Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai. Jų startuos dvylika, o net pusė iš jų atstovaus čempionatą priimsiančiam Šiaulių miestui.

Šiauliuose šį savaitgalį išvysime bėgikų Dano Sodaičio, Petro Krapiko, Augusto Vaitaičio startus, rutulio stūmikų Andriaus Skujos, Donato Dundzio, Ramūno Verbavičiaus ir Eivydės Vainauskaitės pasirodymus. Ramūnas Rojus ir Eugenijus Vaičaitis rezultatų sieks ir rutulio stūmimo, ir ieties metimo sektoriuose. Diską mes Oksana Dobrovolskaja, ietį – Jonas Spudis ir Osvaldas Kucavičius.

Šeši sportininkai atstovaus klubui „Šiaulietis“, o penkis iš jų treniruoja Deimantas Jusys. Pasak trenerio, namų sienos jo auklėtinius motyvuoja, tačiau kartu ir prideda įtampos.

„Visada namie startuoti labiau įprasta, ypatingai jaunimui. Vyresniems tas skirtumas jaučiasi mažiau. Vis tiek rezultato visi norės. Be to, gaunasi paskutinis sezono startas, todėl norėsis visiems baigti solidžiai.

Geriausios pabaigtuvės būtų su asmeniniais rekordais. Galvoju, kad Andrius Skuja gali dar kartą gerinti rezultatą rutulio stūmime ir pasiekti 15,30 metro – ką planavome prieš sezoną. Asmeninius rekordus gali pagerinti Augustas Vaitaitis ir Eivydė Vainauskaitė“, – savo auklėtinių galimybės vertino D. Jusys.

Mūsų šalies paraatletų rezultatai, pasiekti šiose varžybose, bus įskaityti pasaulio reitinguose. Pozicijos reitinguose bus svarbios atrankoje į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

Paralimpinės rinktinės lengvaatlečiai svarbiausiose šalies lengvosios atletikos varžybose dalyvauja jau trečius metus – nuo 2020 m., kai Lietuvos paralimpinis komitetas ir varžybas organizuojanti Lietuvos lengvosios atletikos federacija pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą transliuos Sport1 televizija.

Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvaatlečių startų tvararaštis:

Birželio 25 d., šeštadienis

15.40 val. Ramūnas Verbavičius, Ramūnas Rojus, Eugenijus Vaičaitis – rutulio stūmimas

15.50 val. Danas Sodaitis – 100 m (parengiamieji bėgimai)

16.30 val. Andrius Skuja, Donatas Dundzys – rutulio stūminas

16.55 val. Oksana Dobrovolskaja – disko metimas

17.05 val. Danas Sodaitis – 100 m (finaliniai bėgimai B ir A)

18.00 val. Augustas Vaitaitis ir Petras Krapikas – 400 m

18.05 val. Eivydė Vainauskaitė – rutulio stūmimas

18.30 val. Ramūnas Rojus, Eugenijus Vaičaitis – ieties metimas

Birželio 26 d., sekmadienis

14.00 val. Petras Krapikas – 800 m

14.30 val. Jonas Spudis, Osvaldas Kucavičius – ieties metimas