2019 08 liepos

Lietuvos golbolo rinktinė – Tokijo paralimpinėse žaidynėse!

Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė JAV, Fort Veine vykstančio paralimpinio atrankos turnyro pusfinalyje 12:5 nugalėjo Kinijos komandą, pateko į finalą ir iškovojo kelialapį į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes. Valdo Gecevičiaus auklėtiniai atrankos turnyro finale susitiks su Turkijos ekipa, kuri pusfinalyje 7:2 nukovė Čekijos ekipą ir taip pat pateko į patralimpiadą.

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokios sudėties: Mantas Brazauskis centre, Justas Pažarauskas kairiame krašte ir Mantas Panovas dešiniame krašte.

Lietuvos rinktinė galingai pradėjo susitikimą ir pirmomis minutėmis pasiuntė varžovus į nokdauną, kai pasižymėjo Justas Pažarauskas, o po to Mantas Panovas – 2:0.

Kinijos ekipai pavyko rezultatą sušvelninti, bet M. Panovas jau kitos atakos metu atsakė oponentams įvarčiu ir grąžino Lietuvos rinktinei dviejų įvarčių persvarą.

Kinai griebėsi visų įmanomų priemonių, bet jų nuo lietuvių atakų negelbėjo niekas – nei pertraukėlės, nei keitimai. Kėlinio viduryje lietuviai triuškino varžovus šešių įvarčių skirtumu, o prieš pertrauką kinams pavyko truputį sumažinti atsilikimą – 8:3 Lietuvos ekipos naudai.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė klydo ir padovanojo varžovams du baudinius, bet šie šansais nepasinaudojo. Vis tik kinai ginklų nesudėjo ir mažino atsilikimą „iš žaidimo“ – 8:5.

Vis dėlto paskutinėmis minutėmis Lietuvos rinktinė dar keturis kartus pasiuntė kamuolį į kinų vartų tinklą ir sudėliojo šiame pusfinalyje visus taškus – 12:5.

Lietuva ir Turkija paralimpinio atrankos turnyro finale susigrums antradienį. Komandos jau susitiko A grupės varžybose ir tada stipresni buvo Turkijos golbolininkai.

Lietuva turi jau du kelialapius į Tokijo žaidynes. Anksčiau bilietą į paralimpiadą mūsų šaliai iškovojo maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė.