2021 03 rugsėjo

Lietuvos golbolo rinktinė pirmą kartą iškovojo paralimpinių žaidynių bronzą!

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė atvertė naują puslapį golbolo istorijoje. Mūsų šalies nacionalinė ekipa pirmą kartą iškovojo paralimpinių žaidynių bronzos medalius. Tokijo paralimpinių žaidynių mažajame finale Valdo Gecevičiaus auklėtiniai nugalėjo Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinę komandą.

Valdas Gecevičius mažajam finalui pasirinko tokį starto trejetą: Mantas Brazauskis aikštės viduryje, Genrikas Pavliukianecas kairiajame krašte, Nerijus Montvydas dešiniajame krašte.

Amerikiečiai jau pirmoje atakoje pažeidė taisykles, o lietuviai varžovų dovaną priėmė: N. Montvydas sėkmingai realizavo baudinį po klaidinančio G. Pavliukianeco veiksmo.

Sužaidus keturias minutes, N. Montvydas persvarą padvigubino įvarčiu iš žaidimo, tačiau amerikiečiai atsakė tuo pačiu, ir skirtumas tarp komandų vėl tapo minimalus.

Kėlinio viduryje JAV rinktinė surengė dar vieną įvarčiu pasibaigusią ataką ir rezultatą išlygino. Vis dėlto džiaugėsi jie neilgai, nes G. Pavliukianecą pakeitęs Marius Zibolis rezultatą persverė – 3:2.

Kėliniui artėjant į pabaigą, N. Montvydą dešiniajame aikštės krašte pakeitė Justas Pažarauskas. Prieš pertrauką M. Zibolis galėjo persvarą padidinti, bet nerealizavo baudinio – varžovas atmušė kamuolį.

Po petraukos Lietuvos rinktinei pavyko skirtumą padidinti iki trijų įvarčių – pasižymėjo J. Pažarauskas, netrukus savo sąskaitą papildė ir M. Zibolis. Komandos kapitonas amerikiečius įvarė dar giliau į kampą, kai sėkmingai realizavo į JAV vartus paskirtą baudinį.

Amerikiečiams kėlinio viduryje pavyko rezultatą sušvelninti, bet M. Zibolis sugrąžino mūsų komandai turėtą trijų įvarčių pranašumą – 7:4.

Amerikiečiai ginklų nesudėjo ir du kartus pasiuntė kamuolį į lietuvių vartus, taip sumažindami atsilikimą iki minimumo. Padėtį ėmėsi taisyti M. Zibolį pakeitęs G. Pavliukianecas, kuris jau per pirmą savo ataką pralaužė varžovų gynybą, netrukus tai padarė dar kartą ir padidino persvarą iki trijų įvarčių – 9:6.

Per likusį laiką amerikiečiams pavyko pelnyti paguodos įvartį, bet tai buvo viskas. G. Pavliukianecas dar papidino mūsų komandos pranašumą, ir finalinė sirena paskelbė Lietuvos rinktinės pergalę 10:7.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo M. Zibolis, pelnęs keturis įvarčius. Tris įvarčius pridėjo G. Pavliukianecas, du įmušė N. Montvydas, kartą pasižymėjo J. Pažarauskas.

„Jei kas prieš turnyrą būtų paklausęs, ar tinka bronza, būčiau iškart pasiėmęs tą medalį. Tai – geras rezultatas. Aišku, palyginus su Rio de Žaneiru, čempionų titulą praradome, bet bronzą buvo tikrai labai sunku iškovoti. Daug komandų žaidžia golbolą, šis žaidimas labai populiarus.

Mes labai džiaugiamės. Kalbėdamas su Mantu ir Genriku juokavau, kad gal jūsų bronza ir neguodžia, bet yra žaidėjų, kam tai pirmas medalis. Manau, kad džiaugiasi visa komanda, nes nerodėme gero žaidimo nuo pradžių, o viską pasiekėme laiptukas po laiptuko“, – po mačo sakė V. Gecevičius.

Lietuvos ir JAV golbolo komandos Tokijuje jau buvo susitikusios A grupės rungtynėse, kuriose lietuviai nesunkiai 13:3 susitvarkė su savo oponentų pasipriešinimu.

Tokijo žaidynių mažasis finalas sirgaliams priminė prieš penkerius metus vykusio Rio de Žaneiro finalo pakartojimą: Brazilijoje lietuviai ir amerikiečiai susitiko finale, o triumfavo mūsų šalies komanda – 14:8.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė paralimpinių žaidynių bronzą iškovojo pirmą kartą. 2000 m. Sidnėjuje mūsų šalies komanda pelnė sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, o 2016 m. Rio de Žaneire pirmą kartą įkopė į pačią viršūnę ir pasipuošė auksiniais medaliais.

Tokijo paralimpinės žaidynes asmeniniu pasiekimu pažymėtos veteranui Genrikui Pavliukianecui, kuris tapo pirmuoju vyru golbolininku, iškovojusiu keturis paralimpinius medalius šioje sporto šakoje.

Kitam Lietuvos rinktinės žaidėjui Artūrui Jonikaičiui šis Tokijo paralimpinis medalis – pirmas karjeroje.

Tokijo vyrų paralimpinio golbolo turnyro finale penktadienį 13.30 val. į kovą stos Brazilija ir Kinija.