2023 22 rugpjūčio

Lietuvos golbolininkai sportinį pyktį išliejo ant britų

IBSA pasaulio žaidynėse Birmingeme dėl paralimpinio kelialapio kovojanti Lietuvos vyrų golbolo rinktinė atsitiesė po netikėto pralaimėjimo Pietų Korėjai ir sportinį pyktį išliejo ant Didžiosios Britanijos ekipos, kurią sutriuškino rezultatu 13:3. Tai antra Lietuvos komandos pergalė turnyre.

Lietuvos golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Turnyro šeimininkai britai šiose rungtynėse neturėjo nė menkiausios galimybės pakovoti dėl pergalės. Lietuvos rinktinė nuo susitikimo pradžios draskė varžovų gynybą ir greitai nuo jų nutolo.

Antrame kėlinyje, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, Justas Pažarauskas eilinį kartą pralaužė britų gynybą ir padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki dviženklės – 13:3. Pagal golbolo taisykles teisėjai mačą nutraukė ir pelnytą pergalę šventė mūsų šalies nacionalinė komanda.

Justo Pažarausko sąskaitoje – šeši įvarčiai, keturis pelnė Genrikas Pavliukianecas, tris pridėjo ekipos kapitonas Nerijus Montvydas.

„Po vakarykščių pralaimėtų rungtynių darėme susirinkimą, viską aptarėme. Džiaugiuosi, kad žaidėjai suprato, ko aš noriu, jie patys suprato, ką darė blogai. Padarėme išvadas ir šiandien visai kitas rezultatas. Su šeimininkais visada sunku žaisti, bet mes laikėmės plano, pataikymas buvo geras. Gaila, kad dar yra gynybinio broko, bet tikiuosi, kad jo bus vis mažiau. Sveikinu komandą“, – sakė treneris Klaidas Janeika.

„Manau, kad sužaidėme gerai, nuotaika yra pakili. Komanda yra pasiruošusi toliau kautis. Rytoj laukia dar vienas išbandymas. Žaisime dėl pergalių ir sieksime patekti į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes“, –po laimėto mačo pakiliai nusiteikęs buvo G. Pavliukianecas.

Lietuvos rinktinė, kovojanti X grupėje, turi dvi pergales iš trijų. Lietuvių čia dar laukia Japonijos, Vokietijos ir Suomijos ekipos. Y grupėje varžosi JAV, Turkija, Iranas, Ukraina, Argentina, Graikija ir Australija.

IBSA pasaulio žaidynių čempionams atiteks bilietas į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Dar vieną šansą prasibrauti į paralimpines žaidynes Senojo žemyno komandos turės šių metų gruodį Juodkalnijoje vyksiančiame Europos čempionate.

Lietuvos rinktinei turnyre atstovauja kapitonas Nerijus Montvydas, Genrikas Pavliukianecas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis ir Juozas Eigminas.

IBSA pasaulio žaidynių golbolo turnyro tiesiogines vaizdo transliacijas galima stebėti oficialioje Tarptautinės aklųjų sporto asociacijos paskyroje Youtube.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinės tvarkaraštis ir rezultatai:

Rugpjūčio 20 d., sekmadienis

11.30 val. Egiptas – Lietuva 3:8

Rugpjūčio 21 d., pirmadienis

14.00 val. Pietų Korėja – Lietuva 8:5

Rugpjūčio 22 d., antradienis

16.30 val. Lietuva – Didžioji Britanija 13:3

Rugpjūčio 23 d., trečiadienis

14.00 val. Lietuva – Japonija

Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienis

11.30 val. Lietuva – Vokietija

19.00 val. Suomija – Lietuva

Rugpjūčio 25 d., penktadienis

11.30 val. Ketvirtfinalis 1

14.00 val. Ketvirtfinalis 2

16.30 val. Ketvirtfinalis 3

19.00 val. Ketvirtfinalis 4

Rugpjūčio 26 d., šeštadienis

12.15 val. Pusfinalis 1

14.45 val. Pusfinalis 2

Rugpjūčio 27 d., sekmadienis

15.15 val. Rungtynės dėl bronzos

17.50 val. Finalas