2022 15 gruodžio

Lietuvos golbolininkai – pasaulio čempionato pusfinalyje, kur laukia paralimpiniai čempionai

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Portugalijoje vykstančio pasaulio čempionato ketvirtfinalyje nugalėjo Japonijos ekipą ir tęsia kovą dėl medalių bei dėl kelialapio į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Klaido Janeikos treniruojami Lietuvos golbolininkai ketvirtadienio vakarą pusfinalio mače susigrums su Tokijo paralimpinių žaidynių nugalėtojais brazilais.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Ketvirtą minutę Genrikas Pavliukianecas galingu metimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Pirmo kėlinio viduryje Japonijos rinktinė gavo gerą progą rezultatą išlyginti, bet nerealizavo baudinio. Kas nepavyko japonams, tą padarė G. Pavliukianecas, kuris po varžovų klaidos padvigubino lietuvių persvarą baudiniu.

Vis dėlto japonams pavyko rasti spragų lietuvių gynyboje ir jomis pasinaudoti. Iš pradžių kamuolys mūsų komandos vartus pasiekė per tarpą tarp Justo Pažarausko ir Manto Brazauskio, po to japonai pasižymėjo preciziškai taikliu metimu į G. Pavliukianeco ginamą kampą.

Po pertraukos Japonijos komanda iššvaistė antrą galimybę pasižymėti mušant baudinį. Japonai klaidą ištaisė taikliu metimu iš žaidimo, bet pirmavo trumpai, nes įvarčiu atsakė Justas Pažarauskas. O jau po kelių akimirkų japonų gynybą sudraskė ir minimalią persvarą sugrąžino G. Pavliukianeco metimas.

Antro kėlinio viduryje japonams pavyko rezultatą išlyginti, o lietuviai iššvaistė dvi galimybes susigrąžinti persvarą baudiniais. Vis dėlto lemiamu metu Lietuvos rinktinė įjungė aukščiausią pavarą – du taiklūs G. Pavliukianeco metimai garantavo pergalę rezultatu 6:4.

Lietuvos rinktinei penkis įvarčius pelnė G. Pavliukianecas, kartą pasižymėjo ketvirtadienį savo gimtadienį švenčiantis J. Pažarauskas. Jis pripažintas naudingiausiu mačo žaidėju.

Ketvirtadienį 18.30 val. Lietuvos rinktinė pusfinalyje susitiks su Brazilijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje 15:5 sutriuškino Irano komandą. Paralimpiniai čempionai brazilai šiame turnyre nepralaimėjo nė karto.

„Rungtynės buvo labai sunkios ir permainingos. Įtampa daro savo. Manau, kad vyrai parodė charakterį. Mes tikėjomės, kad japonai spaus Genriko pusę. Jų metimai labai klastingi, lipantys, neatleidžiantys net mažų klaidelių. Džiaugiuosi galutiniu rezultatu einame ruoštis pusfinaliui su brazilais.

Justą dabar pasiėmė dopingo kontrolė. Nežinau, ką sau galvoja organizatoriai. Neaišku, kiek jis užtruks, ar spės pavalgyti ir atsistatyti iki vakaro. Labai keistas, bet ką padarysi.

Su brazilais svarbiausia yra gynyba ir kantrybė. Jie puola labai gerai, gerai jie ir ginasi. Brazilai labiau nei mes pailsėję bus, nes turėjo lengvesnį ketvirtfinalį. Manau, kad pusfinalyje reikės ir sėkmės. Kam labiau seksis lygūs metimas, kas mažiau baudinių užsidirbs, tas ir laimės. Manau, kad bus labai gera kova“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris K. Janeika.

Kituose ketvirtfinalio susitikimuose ketvirtadienį Kinija žaidžia su Vokietija, Turkija grumiasi su Ukraina.

Dvi šio pasaulio čempionato finale susitiksiančios komandos užsitikrins kelialapius į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Paralimpiniame golbolo turnyre iš viso dalyvaus aštuonios komandos.

Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą.