2022 16 gruodžio

Lietuvos golbolininkai pasaulio čempionate liko be medalių

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė rungtynėse dėl pasaulio čempionato bronzos medalių 2:6 pralaimėjo Ukrainos komandai ir iš planetos pirmenybių Portugalijoje grįš be apdovanojimų.

Lietuvos golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Lietuvos ir Ukrainos komandos šiame čempionate viena prieš kitą stojo antrą kartą. Pirmame ekipų susitikime D grupės varžybose lietuviai ir ukrainiečiai sužaidė lygiosiomis 5:5.

Rungtynes dėl bronzos sėkmingiau pradėjo Ukrainos golbolininkai, kurie jau pirmomis minutėmis pelnė įvartį. Genrikas Pavliukianecas į tai atsakė taikliu baudiniu. Kėlinio pabaigoje ukrainiečiai aptiko spragą tarp G. Pavliukianeco ir Manto Brazauskio – kamuolys suspurdėjo lietuvių vartuose.

Po pertraukos ukrainiečiai padidino savo persvarą iki dviejų įvarčių. Nors Nerijui Montvydui pavyko rezultatą sušvelninti, bet Ukrainos ekipa  žaibiškaisusigrąžino turėtą pranašumą, o kėlinio viduryje pirmavo jau trijų įvarčių skirtumu. Likus žaisti pustrečios minutės, Ukrainos rinktinė įtvirtino pergalę taikliu baudiniu – 6:2.

„Pralaimėjome dėl kelių priežasčių. Ryte sužinojau, kad Genrikui greičiausiai yra plyšęs rankos raumuo, Nerijus atsikėlė su aukšta temperatūra. Be to, matėsi po vakarykščio pralaimėto pusfinalio nuovargis. Greičiausiai nespėjome atsistatyti, nuotaika po pusfinalio buvo slogi komandoje.

Komandoje šiandien neradau žaidėjo, kuris atliktų mano sumanymus. Genrikas lygių metimų negalėjo atlikti dėl suprantamų priežasčių. Jis gynyboje dirbo gerai, bet trūko puolime. Bandžiau rizikuoti, leidau kitus metikus, bet nesisekė realizuoti puolimo plano.

Ukrainiečius pasveikinome, trumpai pasikalbėjome. Jų treneris su ašaromis akyse sakė, kad jiems šios pergalės morališkai tikriausiai reikėjo labiau. Tai suprantama, nes šiandien Rusija vėl atakavo jų šalį Ukrainą raketomis“, – sakė Klaidas Janeika.

Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą. Įdomu, kad Lietuvos komanda ketvirtą vietą užėmė trijuose paskutiniuose pasaulio čempionatuose.

Pasaulio čempione trečią kartą iš eilės tapo Brazilijos rinktinė, kuri finale 6:5 nugalėjo Kinijos ekipą. Brazilijos ir Kinijos komandos gaus kelialapius į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Žaidynėse iš viso dalyvaus aštuonios vyrų komandos. Lietuvos ekipa dar turės galimybių patekti į žaidynes kitais metais vyksiančiame Europos čempionate ir papildomame atrankos turnyre.

Lietuvos rinktinės rezultatai pasaulio čempionate:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva 5:5

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV 12:2

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva 5:15

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva 7:13

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas 16:9

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

12.15 val. Ketvirtfinalis: Lietuva – Japonija 6:4

18.30 val. Pusfinalis: Lietuva – Brazilija 4:9

Gruodžio 16 d., penktadienis

12.00 val. Rungtynės dėl bronzos: Lietuva – Ukraina 2:6