2021 02 rugsėjo

Lietuvos golbolininkai kovos dėl Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos

Lietuvos vyrų golbolo rinktinei nepavyks apginti paralimpinės čempionės titulo, prieš penkerius metus iškovoto Rio de Žaneire. Valdo Gecevičiaus treniruojama komanda Tokijo žaidynių pusfinalyje nusileido pasaulio čempionei Brazilijos ekipai ir penktadienį grumsis dėl bronzos medalių. Mūsų šalies varžovai mažajame turnyro finale bus JAV golbolininkai, pusfinalyje nusileidę Kinijos komandai.

Lietuvos rinktinės starto trejetas atrodė taip: Mantas Brazauskis – aikštės centre, kairiajame krašte Genrikas Pavliukianecas, o dešiniajame flange Nerijus Montvydas.

Lietuva ir Brazilija Tokijuje jau buvo susitikusios pirmose A grupės rungtynėse, tada brazilai negailestingai nubaudė lietuvius už klaidų gausą rezultatu 11:2.

Vis dėlto pusfinalio pradžia gerai nuteikė ne brazilus, o lietuvius. Jau šešioliktą sekundę G. Pavliukianecas pralaužė oponentų komandos gynybą ir išvedė savo komandą į priekį. Persvarą Lietuvos rinktinė išlaikė beveik keturias minutes, kol praleido atsakomąjį pasaulio čempionų įvartį.

Kėlinio viduryje brazilai išsiveržė į priekį, kai klastingai mesto ir šokinėjančio kamuolio nepavyko atmušti nei M. Brazauskiui, nei G. Pavliukianecui. Pastarasis netrukus atsakė panašiu taikliu metimu – 2:2. Be to, G. Pavliukianecui pavyko apginti savo komandos vartus nuo brazilų baudinio.

Netrukus suklydo ir N. Montvydas. Šįkart brazilai progos pasižymėti nepraleido ir vėl išsiveržė į priekį. Vietoje N. Montvydo aikštėje pasirodęs Justas Pažarauskas užėmė poziciją dešiniajame krašte.

Po pertraukos, per pirmas keturias antro kėlinio minutes, brazilai pasinaudojo dviem G. Pavliukianeco klaidomis ir realizavo abu baudinius, pridėjo du įvarčius iš žaidimo ir pavojingai atitrūko – 7:2.

Mariui Ziboliui, pakeitusiam G. Pavliukianecą, pavyko rezultatą sušvelninti. Vis dėlto greitai brazilai susigrąžino, ką praradę, be to, neleido lietuviams realizuoti baudinio ir pelnyti brangaus taško.

Treneris atliko dar vieną keitimą: vietoje M. Brazauskio aikštės centre pasirodė Artūras Jonikaitis. Jam netrukus teko bandyti atremti baudinį, bet tai Lietuvos rinktinės žaidėjui, deja, nepavyko.

Lietuvos rinktinės viltis bandė atgaivinti J. Pažarauskas. Jam pavyko pasižymėti įvarčiu iš žaidimo, bet nepasisekė bandant realizuoti baudinį po Brazilijos rinktinės klaidos. Savo žodį tarė Artūras Jonikaitis, greitoje kontratakoje pelnęs pirmą savo įvartį šiame turnyre.

Brazilijos rinktinė laimėjo 9:5 ir žengė į Tokijo paralimpinių žaidynių finalą.

Lietuvos rinktinei du įvarčius pelnė G. Pavliukianecas, po vieną M. Zibolis ir J. Pažarauskas. Brazilų gretose rezultatyvus buvo Josemarcia Sousa, prie savo komandos pergalės prisidėjęs šešiais įvarčiais.

„Taip išeina, kad brazilai šiai dienai stipresni, nes pralaimėjome jiems abu kartus. Vyko tas pats, kas ir pirmose rungtynėse: pridarėme daug klaidų. Pusfinalyje prieš tokią komandą negali daryti klaidų, kad jie pajustų kraujo skonį, perimtų iniciatyvą. Paskui vytis yra be galo sunku, nes jų labai gera gynyba.

Mes vėl padarėme penkias klaidas, iš jų keturios virto įvarčiais. Keturi yra labai daug, plius dar mes patys neįmušėme baudinių. Mūsų vyrai kovėsi, nieko negalima pasakyti, bet šiai dienai brazilai stipresni“, – po pralaimėto pusfinalio rungtynes apibendrino V. Gecevičius.

Lietuvos rinktinė dėl paralimpinės bronzos kausis su JAV ekipa, kuri kitame pusfinalyje 1:8 pralaimėjo Kinijos golbolininkams. Pastarieji į paralimpinių žaidynių finalą pateko pirmą kartą nuo 2008 m.

Lietuvos ir JAV komandų grumtynės dėl bronzos įvyks penktadienį 15 val. Lietuvos laiku. Abi komandos jau buvo susitikusios A grupės mače, kuriame pergalę rezultatu 13:3 šventė lietuviai.

„Tikiuosi, kad ir rytoj bus gerai. Pailsėsime, kiek tai įmanoma. Šiandien visi žaidė, gal kažkiek to poilsio gavo daugiau, nes nebuvo prasmės laikyti pagrindinius žaidėjus esant aiškiam nugalėtojui. Stengsimės rytoj iškovoti Lietuvai bronzos medalį“, – sakė rinktinės vairininkas V. Gecevičius.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė paralimpine prizininke yra tapusi tris kartus: 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, o 2016 m. Rio de Žaneire pasipuošė auksu.

Visuose trijuose finaluose Lietuvos rinktinei atstovavo G. Pavliukianecas, kuriam Tokijo žaidynes – šeštos karjeroje. 45-erių veteranas pretenduoja tapti pirmuoju vyru golbolininku istorijoje, kuriam pavyktų iškovoti net keturis paralimpinius medalius šioje sporto šakoje.