2020 17 gruodžio

Lietuvos čempionate – rekordiniai Gabrielės Čepavičiūtės ir Edgaro Matako startai

Klaipėdoje prasidėjusiame Lietuvos plaukimo čempionate startavę Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai Gabrielė Čepavičiūtė ir Edgaras Matakas pasiekė šalies rekordus ir pademonstravo pasaulinio lygio rezultatus, kurie bus įskaityti tarptautiniame reitinge.

Gabrielė Čepavičiūtė ir Rasa Mažutaitienė

E. Matakas, besivaržantis S11 klasėje, pirmą varžybų dieną plaukė 100 metrų krūtine ir nuotolį įveikė per 1 min. 16,89 sek. Tai – naujas Lietuvos žmonių su negalia rekordas ir paralimpinis normatyvas. Be to, tai – šeštas rezultatas pasaulyje ir trečias Europoje.

„Starto išvakarėse, per testavimus šią distanciją plaukiau maždaug per 1 min. 18 sek., tačiau nesijaučiau gerai, nežinojau, kaip viskas bus atėjus oficialiam startui. Bet šįryt per apšilimą aiškiai jaučiau, jog esu geros formos. Startas tai tik patvirtino. Tikrai žinau, kad šioje rungtyje galiu dar patobulėti, tik reikia neužsisvajoti“, – sakė 2017 m. pasaulio čempionas.

Ramūno Leono auklėtinis penktadienį startuos 50 metrų krūtine rungtyje, o šeštadienį varžysis pagrindinėje savo rungtyje – plauks 50 metrų laisvu stiliumi.

Lietuvos žmonių su negalia rekordą užfiksavo ir Gabrielė Čepavičiūtė. S6 klasėje besivaržanti Lietuvos paralimpinės rinktinės narė iš Kauno 100 metrų nugara distanciją įveikė per 1 min. 34,96 sek. Rasos Mažutaitienės auklėtinei iki paralimpinio normatyvo trūko vos 0,21 sek. Šis G. Čepavičiūtės rezultatas – septintas pasaulyje.

Pasak. R. Mažutaitienės, jos auklėtinės penktadienį pasiektas rezultatas pranoko lūkesčius.

„Šiandien – laimingiausia diena metuose. Man nesvarbu nei Kalėdos, nei Velykos, nei mano gimtadienis. Labai džiaugiamės. Neslėpsiu, kad galvojau apie sekunde lėtesnį tempą. Iki to ėjome trejus metus. Nė viena treniruotė nepraleista, daug sąžiningo ir kruopštaus darbo.

Džiaugiuosi, kad tai oficialus rezultatas, tai yra didelė motyvacija siekti tikslo. Klaipėdos burbule turime nuostabias sąlygas. Aš tikriausiai per savo karjerą nesu turėjusi tokių sąlygų“, – auklėtinės pasiekimu džiaugėsi trenerė R. Mažutaitienė.

G. Čepavičiūtė penktadienį plauks 50 metrų nugara, o šeštadienį merginos laukia dar du startai: 50 ir 400 metrų laisvu stiliumi.

„Ir Gabrielės, ir Edgaro rezultatai rodo, jog sprendimas integruoti paralimpinės rinktinės atletus į Klaipėdos plaukimo burbulą buvo teisingas. Mūsų plaukikai pirmą kartą istorijoje turi galimybę siekti normatyvų namie, o tai kiekvienam sportininkui yra labai svarbu.

Motyvuoja ir tarptautinis rezultatų pripažinimas, ir galimybė varžytis viename čempionate ir viename baseine su geriausiais Lietuvos plaukikais. Kalbėjau su Gabrielės ir Edgaro treneriais, pasveikinau juos“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.