2021 08 liepos

Lankininkui Rolandui Baranauskui nepavyko prasibrauti į Tokiją

Lietuvos lankininkas Rolandas Baranauskas šią vasarą Japonijoje neturės galimybės išbandyti rankos taiklumo. Mūsų šalies atstovas Tokijo paralimpinių žaidynių atrankos varžybose Čekijoje pirmą kartą oficialiai įvykdė paralimpinį normatyvą, tačiau sustojo šešioliktfinalyje. Kad prasibrautų į išsvajotas paralimpines žaidynes, Rolandui Baranauskui Čekijoje reikėjo nukeliauti iki finalo.

Rolandas Baranauskas (Ingos Timinskienės nuotr.)

Čekijos mieste Nove Meste prie Metujės vykstančių varžybų pradžia R. Baranauskui susiklostė sėkmingai. Skriemulinių lankų varžybų atrankoje jis surinko 656 taškus ir oficialiai įvykdė paralimpinį normatyvą.

Vis tik atkrintamosiose kovose alytiškis buvo sustabdytas šešioliktfinalyje. Europos zonos atrankoje mūsų šalies sportininkas 135-138 nusileido slovakui Peteriui Kinikui, o kitą dieną vykusioje finalinėje atrankoje R. Baranauskas turėjo pripažinti Pietų Korėjos sportininko Ju Hyuno Kweono pranašumą – 136-140.

„Ko pritrūko, tai varžybinės patirties. Šitie metai buvo labai sudėtingi ir Rolandui pasijautė tarptautinių varžybų stygius. Manau, kad būtent tai ir pakišo koją. Vis dėlto labai džiaugiamės, kad Rolandui pirmą kartą tarptautinėse varžybose pavyko įvykdyti tą paralimpinį normatyvą. Tai labai gerai. Na, o dvikovose šįkart stipresni buvo kiti sportininkai“, – svarstė lankininko trenerė Inga Timinskienė.

„Nusivylimas yra aišku. Nors šiemet ir nebuvo kitų startų, bet šioms varžyboms ruoštąsi tikrai stipriai, gal net stipriausias pasiruošimas buvo negu kiek anksčiau dalyvaudavau. Kvaifikacijoje lyg gavosi sušaudyti, nes tokiose varžybose nebuvau dar normatyvo padaręs. O dabar gavosi virš normatyvo, tai tuo esu labai patenkintas. Bet dėl kovų tai nepatenkintas, nes tikrai galėjau geriau sušaudyti“, – sakė R. Baranauskas.

Pasak trenerės, lankininkai Čekijoje atsidūrė unikalioje situacijoje, kai viename turnyre teko dalyvauti dvejose atrankose ir dvejose atkrintamosiose varžybose.

„Pagal planą šiais metais turėjo vykti dvejos atskiros atrankos varžybos. Tačiau dėl pandemijos atšaukus Europos čempionatą Italijoje, Europos atranka buvo perkelta į varžybas Čekijoje. Tai unikali situacija. Ir mums teko pasukti galvą, kur ir su kokiu varžovu teks kovoti. Neįprasta situacija“, – sakė I. Timinskienė.

R. Baranauskas turės kelias dienas poilsio, o po poros savaičių startuos Lietuvos sveikųjų lankininkų čempionate. Jissako dar neapsisprendęs, ar sieks kelialapio į 2024-ųjų Paryžiaus žaidynes. Esą viską reikia gerai apsvarstyti. Lankininko trenerė I. Timinskienė sako, kad daug priklausys nuo sportavimo sąlygų.

„Rezultatai tikrai kyla. Su turimais rezultatais galėjome varžytis tarp geriausių sportininkų. Manau, kad iki Paryžiaus liko dar treji metai, o per tiek laiko galima nuveikti daug dalykų. Visada aktualus finansavimo klausimas, nes varžybos nėra pigios. O norint sėkmingai startuoti, varžybose dalyvauti reikia. Kai viską žinosime, tada ir dėliosimės planus. Manau, kad vis tiek kažką daryti bandysime“, – sakė I. Timinskienė.