2020 15 birželio

Kęstutis Skučas olimpinę mylią šturmuos lenktyniniu vežimėliu

Prie Olimpinės dienos dalyvių jungiasi dar vienas paralimpietis Kęstutis Skučas. Judėjimo negalią turintis kaunietis birželio 23 d. virtualiame lietuviškos olimpinės mylios bėgime distanciją įveiks netradiciniu būdu – lenktyniniu vežimėliu, kuriuo skina pergales Lietuvai tarptautinėje arenoje. Atėnų paralimpinis vicečempionas K. Skučas įsitikinęs, kad tai – būdas parodyti, jog negalia neturi tapti kliūtimi gyventi aktyvų ir visavertį gyvenimą.

Kęstutis Skučas (Dano Sodaičio nuotr. Parateam.lt)

„Mano žinutė paprasta: dalyvauti mes galime visi kartu, nepaisant to, kad trasą įveikiame skirtingais būdais. Svarbiausia – tikslas, o jis yra aiškus: propaguoti sportą, sveiką gyvenseną, bendrumą.

Be to, taip įkvepiame vieni kitus, aplinkinius. Pavyzdžiui, pastebiu, kaip įvairiuose bėgimuose būna palaikomi vyresnio ar net senyvo amžiaus žmonės, kurie palydimi didelių ovacijų. Visi mato, kad šie žmonės juda ir nepasiduoda, net sulaukę garbingo amžiaus.

Manau, kad ir mes, paralimpiečiai, galime būti pavyzdys. Esame perėję įvairius sunkumus, bet vis tiek mes sportuojame, treniruojamės, dalyvaujame ir siekiame rezultatų. Manau, tai turėtų pridėti motyvacijos žmonėms, kurie iki šiol gal neužsiiminėjo sportu. Sportas – būdas sustiprinti ar net realizuoti save. Ne tik sveikiems, bet ir neįgaliesiems“, – sako K. Skučas.

Virtalaus bėgimo taisyklės paprastos: įveikti 1988 metrus, užfiksuoti šį rezultatą mobiliąja bėgimo programėle ir pasidalinti socialiniuose tinkluose su grotažyme #OlimpinėDiena2020. Už tai kiekvienas iš dalyvių bus apdovanotas vienu iš 15 000 organizatorių paruoštų prizų.

Kęstutis Skučas (Dano Sodaičio nuotr. Parateam.lt)

K. Skučas birželio 23 d. laikysis šių taisyklių, tik lietuvišką olimpinę mylią įveiks ne kojomis, o savo lenktyniniu vežimėliu „Volturnus“, kuriuo skina pergales Lietuvai tarptautinėje arenoje.

2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate lengvaatletis iškovojo auksą 400 metrų distancijoje ir sidabrą 1500 metrų nuotolyje. Pernai pasaulio čempionate K. Skučas buvo šeštas.

„Manau, birželio 23 d. norėčiau parodyti gerą tempą. Aišku, važiavimas bus kitoks nei įprastai, nes greičiausiai trasa drieksis dviračių taku, kurio danga yra greitesnė. Reikia tikslo, kad ir man pačiam važiavimas būtų įdomesnis. Todėl tikslas bus važiuoti greitai. Sunku tiksliai prognozuoti, bet manau, kad 1988 metrus įveiksiu greičiau nei per šešias minutes“, – svarsto K. Skučas.

Šiuo virtualiu bėgimu birželio 23 d. bus paminėta Tarptautinė olimpinė diena – prie jo Lietuvos tautinis olimpinis kviečia prisijungti ir viso pasaulio lietuvius.

„Džiaugiuosi, kad šis renginys įvyks ir neabejoju, kad jis bus geras. Tokie renginiai labai reikalingi dėl aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo propagavimo. Virtualus bėgimas – geras sprendimas, turintis nemažai privalumų. Pavyzdžiui, tu gali dalyvauti būdamas bet kur, pasirinkti vietą ir net tos dienos laiką. Neabejoju, kad daug žmonių prisijungs ir dalyvaus“, – sako K. Skučas.

Viskas apie bėgimą, jo taisykles ir prizus: www.olimpinediena.lt