Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Naują judėjimą pristatęs
Lietuvos paralimpinis komitetas šalies sporto istorijoje verčia puslapį, kuriame yra nubraižyta
novatoriška vizija ir iškelti aiškūs tikslai: paralimpino sporto populiarumo didinimas, socialinės
atskirties mažinimas, švietimo projektų įgyvendinimas ir žmonių, turinčių negalią, integracija į
visuomenę per sportą. „Parateam Lietuva“ į šalies visuomenę kreipiasi šūkiu „Įveik save!“
„Parateam Lietuva“ pristatęs Mindaugas Bilius akcentavo, kad judėjimas buvo reikalingas jau seniai, nes šalyje yra per 200 tūkst. žmonių su negalia, o sportuoja mažiau nei dešimtadalis. Pasak M. Biliaus, visuomenė subrendo esminiams pokyčiams, paliesiantiems kiekvieną jos narį.
„Šiuo šūkiu kreipiamės į visus – sveikus ir turinčius negalią. Sveikam žmogui ne retai trūksta noro ir drąsos priimti, matyti šalia savęs negalią. Žmogus, turintis negalią, dažnai stokoja dvasinių jėgų ir motyvacijos palikti savo keturias sienas ir gyventi. Ne kartą mačiau ir suprantu, kaip sunku žmogui su negalia integruotis į visuomenę. O ką jau kalbėti apie sportą. Visa tai – iš sovietinių laikų, kai negalią bandyta slėpti po devyniais užraktais, o žmogų uždaryti namie prie televizoriaus.
Ateiname laužyti stereotipų, visus suvienyti bendram tikslui. Negalią turinčiam žmogui sakome: įveik save, prisijunk prie „Parateam Lietuva“, atstovauk savo šaliai ir gyvenk visavertį gyvenimą. Sveikajam sakome: įveik save, priimk artimą, prisidėk prie „Parateam Lietuva“ veiklos gerais darbais ir padėk kurti geresnę Lietuvą“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Pasak 2016-ųjų Rio de Žaneiro paralimpinio čempiono M. Biliaus, „Parateam Lietuva“ – ne vien tik sporto komanda, bet daug platesnis judėjimas, turintis aiškius švietėjiškus ir socialinius tikslus.
„Kiekvienas mūsų sportininkas, šiandien laimintis Lietuvai medalius, įveikė save, savo negalią ir tapo čempionu. Norime, kad šie sportininkai taptų pavyzdžiu ir įkvėpimu tiems, kurie nori, bet nedrįsta žengti svarbiausią pirmą žingsnį. Mes būsime mokyklose, būsime reabilitacijos centruose, būsime žmonių su negalia centruose. Ieškosime talentų, bursime partnerius bendrai veiklai.
Mes kviesime medikus, savanorius, studentus ir visus kitus, kurie norės ir galės padėti mūsų naujai kartai siekti pergalių sporte ir kitose gyvenimo srityse. Kartu nukalsime pergales Lietuvai, kurios himnas skambės pasaulio arenose“ – apie „Parateam Lietuva“ tikslus pasakojo M. Bilius.
„Parateam Lietuva“ projekto vadovė Kamilė Sakalauskaitė atskleidė, kad gilė komandos simboliu
pasirinkta ne atsitiktinai. Ženklas turi aiškią simbolinę vertę ir puikiai atitinka judėjimo esmę.
„Gilė simbolizuoja naują pradžią. Gilėje slypi milžiniška jėga, leidžianti jai tapti ąžuolu – lietuvybės
simboliu. Kaip ir mūsų sportininkai – likimo ir nelaimingų atsitikimų sulaužyti, bet nepalaužti žmonės, kurie atranda vidinių jėgų pakilti, pakeisti gyvenimus ir tapti ąžuolais. Mes norime išryškinti stipriąsias žmogaus savybes, akcentuoti jėgą, o ne negalią. Norime, kad visuomenė pirmiausiai matytų žmogų ir jo asmenybę, o ne vežimėlį, protezą ar tamsius aklojo akinius“, – sakė K. Sakalauskaitė.
Kitą savaitę visuomenės laukia televizijos projekto pristatymas. „Parateam Lietuva“ – šio projekto
partneriai, o pagrindiniai laidos herojai – „Parateam Lietuva“ sportininkai: lengvaatlečiai, krepšininkai, tinklininkai, irklavimo, šaudymo ir triatlono meistrai.