2022 07 gruodžio

Gilė papuošė Jonavos arenas

Jonavos sporto arena ir naujasis Jonavos baseinas yra draugiški žmonėms su negalia – nuo šiol tai liudija objektams suteikti specialūs lipdukai su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu gile. Lipdukus užklijavo 2022 m. gruodį Jonavoje apsilankę Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė ir paraatletas, Europos vicečempionas Danas Sodaitis.

Gilė papuošė Jonavos baseiną (Audriaus Reipos nuotr.)

„Norime paskatinti žmones su negalia sportuoti, gyventi aktyviau, todėl labai svarbu, kad sporto infrastruktūra taptų jiems labiau prieinama. Džiaugiamės, kad negaliai draugiškų objektų daugėja“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto atstovė A. Narmontė.

Pasak A. Narmontės Lietuvos paralimpinio komiteto projektas „Mes draugiški negaliai“ siekia didinti mūsų šalies žmonių su negalia fizinį aktyvumą. Negaliai draugiškus sporto objektus apjungia virtualus žemėlapis programėlėje „Parateam“, todėl neįgalieji visoje šalyje gali lengvai juos surasti ir atpažinti.

Jonavoje galima rasti ir daugiau negaliai draugiškų objektų – tokiais yra pripažinti Jonavos centrinis ir Neries stadionai, J. Vareikio progimnazijos stadionas, Jonavos sporto centras, sporto klubas „Sporto legionas“.

„Jonava išties džiugina puikia sporto infrastruktūra. Manau, kad ateityje, bendradarbiaudami su miesto savivaldybe, įgyvendinsime žmonių su negalia fizinio aktyvumo projektų. Sąlygos tam yra, miestas išties stengiasi būti sportiškas, įtraukus“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Projektas „Mes draugiški negaliai“ startavo prieš dvejus metus, kai Lietuvos paralimpinio komiteto ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentai Mindaugas Bilius ir Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriame sutarė siekti, kad žmonės su negalia visoje šalyje turėtų galimybę sportuoti, o sporto infrastruktūra taptų labiau prieinama.

Per šį laiką prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip dvi dešimtys savivaldybių visoje Lietuvoje, o virtualiame žemėlapyje galima rasti per du šimtus negaliai draugiškų arenų, salių, maniežų, aikštynų ir kitų sporto infrastruktūros objektų.

Parateam.lt ir Jonavos rajono savivaldybės informacija