2022 11 spalio

Genrikas Pavliukianecas: „Lietuvai laikas grįžti tarp pasaulio čempionato prizininkių“

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė dar šiais metais turės galimybę įšokti į 2024 m. Paryžiaus paralimpinių žaidynių traukinį. Nacionalinė komanda gruodžio 7-16 d. dalyvaus pasaulio čempionate, o pirmąsias dvi vietas turnyre užėmusios ekipos iškovos tiesioginius kelialapius į Paryžių. Komandos veteranas Genrikas Pavliukianecas sako, kad motyvacija bus dviguba – ne tik iškovoti paralimpinį kelialapį, bet ir po dvylikos metų sugrįžti tarp planetos pirmenybių prizininkų.

Genrik Pavliukianec (Dano Sodaičio/LPAK nuotr.)

Iki planetos pirmenybių likus dviems mėnesiams, Lietuvos rinktinė išmėgino jėgas tarptautiniame turnyre Berlyne, kur per septynerias rungtynes iškovojo penkias pergales ir užėmė antrą vietą.

Klaido Janeikos treniruojama Lietuvos komanda Vokietijos sostinėje startavo nemaloniu pralaimėjimu rezultatu 4:11 Turkijos ekipai, tačiau sugebėjo atsitiesti ir nužygiavo iki finalo. Pakeliui lietuviai patiesė paralimpinius čempionus brazilus, belgus, lenkus, danus ir vokiečius. Finale 2:3 vėl nusileido turkams.

„Pirmose rungtynėse su Turkija visiškai nesilaikėme žaidybinio plano. Po rungtynių turėjome labai rimtą pokalbį rūbinėje. Išsiaiškinome, kaip viskas turi būti, kad tokie rezultatai nepasikartotų. Po to išėjome žaisti su brazilais, ir vaizdas buvo visiškai kitoks. Laimėjome rezultatu 13:8 ir parodėme, kad, pasirengę rungtynėms, galime laimėti ir prieš paralimpinius bei pasaulio čempionus. Tiesiog reikia žaisti kantriai, žaisti su galva, ir tada viskas būna gerai“, – sakė Lietuvos rinktinės žaidėjas Genrikas Pavliukianecas.

Lietuvos rinktinės veteranas G. Pavliukianecas atskleidė, kad atkrintamosiose varžybose bei finale dėl traumos žaisti negalėjo, bet komanda net ne stipriausios sudėties finale priešinosi turkams iki dvikovos pabaigos, o lemiamą įvartį lietuviai praleido tik likus žaisti penkias sekundes.

„Turnyras Berlyne padėjo išsiaiškinti dalykus, kuriuos turime pataisyti iki pasaulio čempionato. Po visų mačų susidėliojome akcentus, ką reikia gerinti. Mano vertinimu, reikia gerinti komunikaciją, techninius niuansus. Yra tokių klaidų, kurias turime visiškai išgyvendinti iš mūsų žaidimo“, – sakė G. Pavliukianecas.

Lietuvos ekipa turi beveik du mėnesius, kad atsikratytų žaidimo broko. Starto pasaulio čempionate kaina – bilietas į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes. Kelialapiai atiteks čempionato finalininkams.

G. Pavliukianecas neabejoja, jog gruodį Portugalijoje vyksiančiame pasaulio čempionate dėl vietų finale ir kelialapių į Paryžių vyks nuožmios grumtynės. Dar ir dėl to, jog Paryžiaus žaidynėse vyrų turnyre bus jau ne dešimt, o tik aštuonios komandos. Konkurencija dėl paralimpinių kelialapių bus dar aršesnė, nes niekas nenorės atidėti šios kovos kitiems turnyrams ir gyventi įtampoje.

„Aišku, istorija liudija, kad mes, lietuviai, niekada nepasinaudojame pirmuoju šansu, vis prireikia mums patampyti nervus sau ir gerbėjams. Galvoju, turime taikytis į prizinę vietą. Dar plius ir dėl to, jog pasaulio čempionate medalius iškovojome labai seniai. Lietuvos rinktinė per istoriją yra iškovojusi keturis pasaulio čempionato medalius – du aukso, po vieną sidabro ir bronzos. Vis tik pastarąjį kartą ant nugalėtojų pakylos kopėme dar 2010 m. Šefilde. Laikas mums jau sugrįžti tarp prizininkų“, – sakė veteranas.

G. Pavliukianeco trofėjų kolekcijoje – visi golbole įmanomi titulai: visų spalvų paralimpinių žaidynių medaliai, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojoapdovanojimai. Jei rinktinės veteranas startuos paralimpinėse žaidynėse Paryžiuje, jam tai bus septintosios žaidynės karjeroje. Tiek kartų paralimpinėse žaidynėse nėra dalyvavęs nė vienas Lietuvos sportininkas.

„Marškinėlių numeris septintas, tai ir baigsiu karjerą su šiuo skaičiumi. O iš tikro tai sportuoju ir varžausi ne dėl šio skaičiaus. Aišku, neslėpsiu, kad kažkiek motyvacijos tai prideda, kažkokį papildomą postūmį tai suteikia. Vis tik svarbiau yra tai, kad komandoje turime jaunų žaidėjų, kuriuos mes, veteranai, galime paruošti ateičiai ir pasiekti, kad golbolas Lietuvoje išliktų ir gyvuotų.

Buvau vienas iš tų golbolo pradininkų, kurie atstovavo Lietuvai tarptautinėje arenoje. Norisi, kad ir išėjus iš tos arenos kažkas atstovautų mūsų šaliai. Galima sakyti, kad turiu tokį aukštesnį tikslą. Gerai, kad yra, kas pakeis mus, išėjusius į pensiją“, – sakė G. Pavliukianecas.

Gruodžio 7-16 d. dalyvaus pasaulio čempionate Portugalijoje Lietuvos rinktinės varžovės D grupėje bus Kinijos, Ukrainos, JAV, Irano, Egipto, Meksikos ir Kolumbijos nacionalinės komandos.

Mums reikia tavo palaikymo! Skambindami specialiu trumpuoju numeriu 1408 remiate Lietuvos paralimpinę komandą 5 eurų suma ir palaikote mūsų šalies sportininkus jų kelyje į 2024 m. Paryžiaus vasaros žaidynes. Ačiū!

Maratonininkė Aušra Garunkšnytė: mums reikia tavo palaikymo!