2020 06 vasario

Europos vicečempionas Danas Sodaitis: „Nėra maniežo? Visada yra planas B“

Problemų nėra, yra tik sprendimai“, – nusišypso Danas Sodaitis, paklaustas, kaip sekasi kovoti su sunkumais, užklupusiais besirengiant svarbiausiam sezonui karjeroje. Po motociklo avarijos dešinės rankos nevaldantis bėgikas siekia patekti į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes ir yra pasiryžęs padaryti tai nepaisant kliūčių. Tarp jų – dėl rekonstrukcijos šią žiemą dar neveikiantis Vilniaus lengvosios atletikos maniežas, kuris yra gyvybiškai svarbus sostinėje sportuojantiems trumpų distancijų bėgikams. Alternatyvų paieškose lengvaatlečiai rodo ryžtą ir išradingumą.

Danas Sodaitis (Parateam.lt nuotr.)

Vilniaus manieže D. Sodaitis padėjo pagrindus didžiausiems karjeros pasiekimams – 2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato sidabrui ir pernai planetos pirmenybėse užimtai 11vietai.

Čia 30-metis sprinteris turėjo padėti pagrindus ir šiam sezonui, kuriame jo laukia kova dėl kelialapio į Tokiją. Tačiau užsitęsusi sostinės maniežo rekonstrukcija D. Sodaitį privertė koreguoti planus.

„Dar studijuodamas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, aš įpratau laikytis iš anksto parengto plano. Tačiau būdavo ir taip, kad jau po pirmo šūvio planai keisdavosi. Todėl reikėdavo turėti planą B ir planą C. Taip ir čia. Turime prisitaikyti prie situacijos“, – dėsto Marto Skrabulio auklėtinis.

D. Sodaitis ir kiti klubo „Cosma“ sportininkai iš padėties sukasi važinėdami į kitus miestus. Gruodį jie kelias savaites praleido Palangoje ir sportavo Klaipėdos manieže. Dabar bent kartą per savaitę keliauja į Panevėžio maniežą. Papildomai jėgas išmėgina dalyvaudami įvairiose vietinės reikšmės varžybose.

„Sprinteriui reikia bėgti. Negali visai žiemai užsidaryti sporto salėje, kilnoti svorius, auginti raumenis. Bėgti reikia, o Vilniuje maniežo nėra. Lauke bėgti? Negaliu sakyti, kad negalima, bet tai nereiškia, jog mes turime tai daryti. Nes oro sąlygos neleidžia to daryti saugiai ir panašiai“, – aiškina bėgikas.

Danas Sodaitis (Parateam.lt nuotr.)

Pasak D. Sodaičio, kelionės į kitus miestus turi ne tik finansinę išraišką, bet atsiliepia darbo – poilsio režimui, sportininkams tenka sukti galvas dėl mitybos – ieškoti, kur sveikai pavalgyti. Vis dėlto atletas dėkingas už tas galimybes ir alternatyvas, kurios jam yra suteikiamos.

„Gerai, kad yra klubas, protingi žmonės ir protingas treneris, kurie valdo situaciją. Jie nori pasiekti sau iškeltus tikslus daugiau, o ne žiūri į problemas ir verkia, kad jos yra.

Dabar varžybų laikotarpis. Rezultatai nėra blogi. Aišku, gal jie ir galėjo būti dar geresni. Vis dėlto aš manau, kad iš tos citrinos mes išspaudėme labai daug limonado“, – džiaugiasi D. Sodaitis.

Martas Skrabulis ir Danas Sodaitis (Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.)

Bėgikas nekantriai laukia kovo mėnesio ir stovyklos Turkijoje, Beleke įsikūrusiame komplekse „Gloria Sports Arena“, kuriame sportuoja nemažai lengvosios atletikos lyderių iš Lietuvos ir pasaulio.

Balandį laukia dar viena treniruočių stovykla vienoje iš Europos šalių, o gegužę – sugrįžimas į Lietuvą, Palangą ir paskutiniai akcentai prieš ypatingai svarbius tarptautinius startus.

Gegužę D. Sodaitis planuoja varžytis Prancūzijoje ir Italijoje vyksiančiose neįgaliųjų lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos varžybose, kurias finansuoja Lietuvos paralimpinis komitetas.

O jau birželio pradžioje laukia Europos čempionatas Lenkijoje, kur Lietuvos sprinteris sieks apginti, o gal ir pagerinti prieš dvejus metus iškovotą pasiekimą – Senojo žemyno pirmenybių sidabrą.

„Praėjęs sezonas buvo labai vėlyvas. Šiemet viskas atvirkščiai – viskas labai anksti. Jau gegužę reikės pademonstruoti gerą laiką, gerus rezultatus. Tai yra kažkoks kosmosas“, – šypteli D. Sodaitis.

Danas Sodaitis (Parateam.lt nuotr.)

Viskas dėl pagrindinio ir aukščiausio tikslo – Tokijo paralimpinių žaidynių.

„Viskas yra pasiekiama su tais žmonėmis, su kuriais dirbu. Visiškai pasitikiu jų planais, mintimis ir visu tuo strateginiu mąstymu. Mūsų prioritetai ir tikslai aiškūs. Dar iki to mes turime gerai pasirodyti Europos čempionate. Tada gali būti kitas žingsnis – Tokijas.

Nenoriu prognozuoti, kas bus ir kaip bus. Tiesiog bėgu ir darau savo darbą. Matome ne tik problemas. Kaip jau sakiau: problemų nėra, yra tik sprendimai“, – pokalbį baigia D. Sodaitis.

Vietas 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse dar pernai užsitikrino Lietuvos vyrų golbolo rinktinė ir maratonininkė Aušra Garunkšnytė. Tokijo paralimpiada vyks rugpjūčio 25 – rugsėjo 6

d.

Danas Sodaitis – Europos vicečempionas (Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.)