2021 08 lapkričio

Europos golbolo čempionatas: Lietuva – Belgija 5:7

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė patyrė pirmą nesėkmę Turkijoje vykstančiame Europos čempionate. Mūsų šalies komanda ketvirtajame B grupės mače 5:7 neatsilaikė prieš Belgijos ekipą, kuri pasiekė revanšą už pralaimėjimą Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių ketvirtfinalyje.

Nerijus Montvydas jau antruoju metimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį, bet tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai lietuviai šiose rungtynėse pirmavo. Netrukus belgai atsakė dviem taikliais metimais ir persvėrė rezultatą savo naudai, o prieš pertrauką padidino pranašumą iki dviejų įvarčių – 4:2.

Iškart po pertraukos N. Montvydas sumažino skirtumą iki minimalaus, bet varžovai greitai susigrąžino tai, ką buvo praradę, o antroje kėlinio pusėje jau turėjo trijų įvarčių persvarą. Ją priešpaskutinę minutę dar pavyko sumažinti N. Montvydui, tačiau Belgijos komanda šventė pergalę – 7:5.

Lietuvos rinktinei visus penkis įvarčius šiame susitikime pelnė N. Montvydas.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė savo varžovams Belgijos golbolininkams suteikė keturias galimybes mesti baudinius, ir net trys iš šių metimų pasiekė tikslą.

„Darėme per daug klaidų, praleidome net tris iš keturių baudinių. Bet tai nebuvo vienintelė problema, nes mes ir iš žaidimo keturis įvarčius praleidome. Tie belgų metimai nebuvo kažkokie įspūdingi, tiesiog darėme bloko klaidas. Šios dvi priežastys ir lėmė rezultatą“, – svarstė N. Montvydas.

Tris pergales iš keturių galimų iškovojusi Lietuvos rinktinė pirmauja B grupėje. Galutinė padėtis turnyro lentelėje paaiškės antradienį, kai paskutines grupės rungtynes sužais po dvi pergales turinčios Belgijos ir Ukrainos komandos. Belgai susitiks su rusais, ukrainiečiai egzaminuos ispanus.

„Pralaimėjimas belgams per daug nenuliūdino, nes prieš tai grupėje iškovotos trys pergalės. Svarbiausia būti tarp keturių stipriausių grupės komandų ir užimti kuo aukštesnę vietą“, – sakė N. Montvydas.

Antradienį, po paskutinių A grupės rungtynių, paaiškės ir lietuvių varžovai ketvirtfinalyje. Ketvirtfinalio mačai bus žaidžiami trečiadienį, pusfinaliai ketvirtadienį, o finalai ir medalių dalybos vyks penktadienį.

Finalai

Europos čempionato rungtynes tiesiogiai transliuos Tarptautinės aklųjų sporto federacijos oficialus kanalas Youtube platformoje.