2021 05 lapkričio

Europos čempionato starte – lietuvių pamokos ispanams

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė savo pasirodymą Europos čempionate Turkijoje pradėjo triuškinančia pergale. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda pirmose B grupės rungtynėse 13:3 nepasigailėjo varžovų iš Ispanijos ir žengė pirmą žingsnį atkrintamųjų varžybų link.

Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalių savininkai Lietuvos golbolininkai savo pranašumu neleido suabejoti jau rungtynių pradžioje. Lietuva per pirmą kėlinį nutolo saugia persvara – 8:1.

Pirmo kėlinio pabaigoje jau buvo aišku, kad lietuviai sieks baigti rungtynes anksčiau laiko, įgydami dešimties įvarčių persvarą. Tai pavyko padaryti po pertraukos, kai Nerijus Montvydas taikliu metimu įtvirtino mūsų komandos pergalę prieš Ispanijos ekipą – 13:3.

Lietuvos rinktinei Justas Pažarauskas pelnė 6 įvarčius, Nerijus Montvydas pasižymėjo ei Justas Pažarauskas pelnė 6 įvarčius, Nerijus Montvydas pasižymėjo 4 kartus, 2 įvarčius į savo sąskaitą įsirašė Europos čempionate debiutavęs Normantas Prušinskas, kartą varžovus nubaudė Artūras Jonikaitis.

„Žaidėme ramiai užtikrintai: nedarėme daug klaidų gynyboje, gerai puolėme ir iškovojome pelnytą pergalę. Prieš rungtynes tikrai nekėlėme sau tikslo viską užbaigti anksčiau laiko. Nudžiugino mūsų jaunasis Normantas Prušinskas, kuris debiutavo užtikrintai ir puikiai atrodė puolime, pelnė du įvarčius. Jo metimai tokie specifiniai, kaip tik buvo nepatogūs ispanams“, – sakė treneris Valdas Gecevičius.

Šeštadienį Lietuvos rinktinės laukia susitikimas su Rusijos komanda, kuri šiais metais pakilo iš žemesnio B diviziono. Pasak V. Gecevičiaus, dėl to būsimų varžovų nuvertinti nereikėtų.

„Visos čia esančios komandos prieš mus žaidžia su dviguba energija ir nori mums įkąsti, nes esame Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkai. Visus tai motyvuoja papildomai. Todėl nereikia galvoti, kad iš kokio diviziono atėjo. Čia lengvų rungtynių mums nebus“, – dėstė V. Gecevičius.

Lietuvių B grupėje dar laukia dvikovos su Ukrainos ir Belgijos nacionalinėmis komandomis.

Lietuvos rinktinė į Senojo žemyno pirmenybes Turkijoje atvyko traumų išretinta sudėtimi, be veteranų Mariaus Zibolio ir Genriko Pavliukianeco, kurie su komanda iškovojo Tokijo žaidynių bronzą.

Finalai

Europos čempionato rungtynes tiesiogiai transliuos Tarptautinės aklųjų sporto federacijos oficialus kanalas Youtube platformoje.