2023 11 gegužės

Elitinė paralimpiečių akademija mokys būti profesionalu 24 valandas per parą

Kaip tinkamai ir sveikai maitintis? Kaip suvaldyti emocijas prieš svarbų startą? Kaip sukurti asmens prekės ženklą? Kaip bendrauti su žiniasklaida? Ką veikti po sportinės karjeros? Atsakymus į šiuos ir kitus svarbius klausimus geriausi Lietuvos paraatletai sužinos Elitinėje paralimpiečių akademijoje. Naujas Lietuvos paralimpinio komiteto projektas startuos jau rugsėjį ir vyks visus metus.

Paraatletai Aušra Garunkšnytė ir Juozas Eigminas

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, planuojama, kad projekte dalyvaus dešimt Lietuvos paralimpinės rinktinės narių ir kandidatų, siekiančių aukštumų elitinėse tarptautinėse varžybose ir atstovaujančių šaliai Europos, pasaulio čempionatuose, paralimpinėse žaidynėse.

„Paralimpinis sportas tampa vis profesionalesnis daugeliu aspektų. Šiandien neužtenka kartą ar du per dieną ateiti į treniruotę ir tikėtis aukštų rezultatų elitiniame lygyje. Jeigu nori medalių ir rekordų, tu turi domėtis mityba, psichologija, fiziologija, komunikacija ir įdarbinti žinias siekiant sportinių tikslų. Kai kurie paraatletai domisi, patys ieško informacijos ir rėmėjų, yra subūrę gausų savo sekėjų ratą socialiniuose tinkluose. Norime suteikti žinių kuo didesniam ratui paraatletų, šiuo tikslu ir kviečiame dalyvauti Elitinės paralimpiečių akademijoje, kuri mokys būti profesionalu 24 valandas per parą“, – pasakojo M. Bilius.

Nors mokymai prasidės rudenį, bet parengiamieji darbai jau prasidėjo. Anot Elitinės paralimpiečių akademijos projektą koordinuojančios paralimpinio komiteto generalinės sekretorės Astos Narmontės, vykdoma dalyvių atranka, derinamos mokymų temos, tvarkaraščiai, kalbamasi su lektoriais.

„Elitinėje paralimpiečių akademijoje sieksime elitinių žinių mūsų sportininkams. Mokymų kokybės kartelę keliame labai aukštai, todėl dėstyti čia kviesime savo sričių profesionalus. Taip pat žinome, kad sportininkai gali daug išmokti vienas iš kito. Dalyvių laukia gyvi mokymai, taip pat nuotoliniai mokymai, tiek teorinės žinios, tiek ir praktiniai užsiėmimai. Paralimpiečiai tampa vis labiau matomi, girdimi, jaučiame jų pačių poreikį mokytis, tobulėti, tad šia akademija atliepiame poreikį tobulėti. Projekto dalyviai kitą vasarą gaus sertifikatus, patvirtinančius įgytas žinias“, – sakė A. Narmontė.

Lietuvos paralimpinis komitetas šį projektą įgyvendina kartu su prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“, kuriam M. Bilius neseniai suteikė gilės ženklą, patvirtinantį žmonėms su negalia draugišką aplinką.

„Lietuvos paralimpinė komanda mums yra įkvepiantis ryžto, atkaklumo, valios, entuziazmo ir nuolatinio siekio tobulėti pavyzdys, kurį norisi palaikyti. Tačiau džiaugiamės galimybe prie paralimpinio judėjimo veiklų prisidėti ne tik stipriu palaikymu, bet ir finansine parama. Tikimės, kad mūsų partnerystė leis padidinti sporto prieinamumą negalią turintiems žmonėms ir padės nutiesti lengvesnį profesionalių sportininkų kelią į pasiekimus, kurie mūsų šalį garsina visame pasaulyje“, – sakė prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

Elitinės paralimpiečių akademijos projektą palaiko ir Tarptautinis paralimpinis komitetas. Planuojama, kad švietimo projektas bus tęstinis ir Elitinė paralimpiečių akademija turės dar ne vieną absolventų laidą.

Sportininkus paraišką dalyvauti kviečiame pildyti čia: https://tinyurl.com/46yve66j