2022 14 kovo

Edgaras Matakas ir Gabrielė Čepavičiūtė tarptautinį sezoną pradėjo Italijoje

Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikai Edgaras Matakas ir Gabrielė Čepavičiūtė savaitgalį startavo Italijoje vykusiame pasaulio serijos varžybų etape. Šios varžybos mūsų šalies sportininkams buvo vienas iš testų pakeliui į svarbiausią metų startą – pasaulio žmonių su negalia čempionatą, kuris birželį vyks Portugalijos saloje Madeiroje.

Ramūno Leono treniruojamas E. Matakas plaukė 100 metrų ir 50 metrų laisvu stiliumi. Tokijo žaidynių prizininkas abiejose rungtyse pateko į B finalus.

„Svarbiausia buvo pasitikrinti, ar einame teisinga kryptimi. Taip, nesu pratęs plaukti B finaluose, tačiau šiose varžybose plaukėme ne atskirose klasėse, dėl to ta rikiuotė taip ir atrodo. Savo S11 klasėje (regos negalia – red.) aplenkiau visus varžovus, o tai yra gerai.

100 metrų laisvu stiliumi B finale plaukiau per 59,98 sek., o 50 metrų laisvu stiliumi B finale įveikiau per 26,68 sek. Kaip kovo mėnesiui tai yra geri rezultatai“, – įspūdžiais dalijosi E. Matakas.

Vienoje distancijoje – 100 metrų nugara – varžėsi G. Čepavičiūtė (S6 klasė, judėjimo negalia), kuri nuotolį įveikė per 1 min. 4,02 sek. Šis rezultatas leido kaunietei pasiekti jaunių finalą.

„Įspūdžiai yra geri, nes tikslai pasiekti. Dar prieš varžybas sakiau, kad mes turime orientuotis į panašų rezultatą. Viskas įvyko kaip ir buvo planuota, esame patenkinti.

Ne mažiau svarbu tai, kad Gabrielei pavyko praeiti klasifikaciją. Ji liko toje pačioje klasėje, kuri galios iki 2024 m., dar bus peržiūrėta prieš Paryžiaus žaidynes“, – pasakojo trenerė Rasa Mažutaitienė.

E. Matakas po dviejų savaičių startuos dar viename pasaulio serijos varžybų etape Berlyne, G. Čepavičiūtė namie rengsis startams Lietuvoje.

Pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionatas Portugalijoje vyks birželio 12-18 d.