2021 22 birželio

Dziudo imtynininko Osvaldo Bareikio viltis – vardinis bilietas į Tokiją

Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis tikisi vardinio kvietimo į Tokijo vasaros paralimpines žaidynes. Po pasirodymo paskutiniame „Grand Prix“ serijos varžybų etape Anglijoje atletas praktiškai neturi galimybių sportiniu keliu prasibrauti į antrąsias paralimpines žaidynes karjeroje.

Osvaldas Bareikis ir Algis Mečkovskis (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

Varviko mieste vykusiose paskutinėse paralimpinės atrankos varžybose startavęs O. Bareikis galutinėje svorio kategorijos iki 73 kg rikiuotėje užėmė penktą vietą. Neslepia, kad tikėjosi finišuoti aukščiau.

Varžybų pradžia Algio Mečkovskio auklėtiniui klostėsi sėkmingai – buvo nugalėtas prancūzas Youssefas El Hirechas ir kazachstanietis Temirzanas Dauletas. Vis tik pusfinalyje O. Bareikis pralaimėjo Gruzijos atletui Giorgiui Kaldaniui, o paguodos kovoje dėl trečios vietos nusileido ispanui Alvarui Lorenzui Gavilanui.

„Prastai, prastai. Tikėjausi trečios vietos. Ir startas buvo neblogas, nes antrą kartą šiais metais nugalėjau kazachstanietį, kuris yra už mane aukščiau pasaulio reitinge. Tai startas ir savijauta buvo visai geri. Deja, paskutinėje kovoje susitikau su ispanu ir tikėjausi laimėti. Bet taip gavosi, kad labai greita kova buvo ir  aš ją apmaudžiai pralaimėjau“, – pasirodymą Anglijoje įvertino O. Bareikis.

Nors pasaulio reitingas po šių varžybų dar neatnaujintas, O. Bareikis neabejoja, kad Varviko „Grand Prix“ varžybose užimtos penktos vietos neužteks patekti tarp aštuonių pajėgiausių savo kategorijos atletų.

O. Bareikis prieš šias varžybas planetos reitinge su 293 taškais buvo tryliktas, o nuo išsvajoto aštuntuko jį skyrė 417 taškų. Pasak dziudo imtynininko, varžovų pranašumas per didelis, kad jį panaikinti.

„Manau, kad per reitingą į paralimpines žaidynes nepateksiu. Šiek tiek pakilsiu, bet tikrai ne pakankamai. Jeigu būčiau Anglijoje užėmęs bent trečią vietą ar taikęsis į pirmą – antrą pozicijas, tada tikėtina, kad būtų pavykę. Bet dabar jau labai mažai tikėtina, kad pavyks į reikiamą poziciją persikelti.

Tikiuosi vardinio kvietimo į Tokijo paralimpines žaidynes. Esu pakankamai aukštoje reitingo vietoje, o tai yra rodiklis, kad galiu pademonstruoti aukštą rezultatą žaidynėse, parodyti gražias kovas“, – savo šansus startuoti Tokijuje vertino O. Bareikis.

O. Bareikis atstovavo Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmė penktą vietą. Tiesa, Brazilijoje sportininkas dar varžėsi svorio kategorijoje iki 66 kilogramų.

Po Rio žaidynių O. Bareikis persikėlė į aukštesnę svorio kategoriją iki 73 kilogramų. Sportininkas sako, kad tai irgi padarė įtaką prastesniems rezultatams paralimpinėje atrankoje.

„Pakeitus svorio kategoriją, tikrai reikia ne vieno turnyro vien tam, kad priprastum prie naujų varžovų. Užtrunka, kol išsiaiškini, kokie oponentų pajėgumai, kiek ir kur pačiam reikia daugiau dirbti. Aiškintis, ko reikia – gal jėgos, gal greičio, gal dar kažko. Tada dėliojiesi visai kitas strategijas“, – pasakojo O. Bareikis.

„Vis dar laukiame atnaujinto pasaulio reitingo, bet tuo pačiu jau ruošiame prašymą vardiniam kvietimui. Osvaldas – labai pajėgus sportininkas, nuolat laimintis prizines vietas Lietuvos sveikųjų dziudo ir sambo čempionatuose. Tai daug pasako ne tik apie mūsų atleto pajėgumą, bet ir apie milžinišką konkurenciją paralimpinėje atrankoje. Labai tikimės, kad Osvaldas turės galimybę Tokijuje pademonstruoti, ką gali“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Tokijo vasaros paralimpinės žaidynės Japonijos sostinėje vyks rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d.