2019 13 lapkričio

Donatas Dundzys Dubajuje liko be disko metimo finalo

Donatui Dundziui nepavyko pasiekti savo tikslo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje vykstančio pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato disko metimo varžybose. F37 klasėje besivaržantis alytiškis antruoju bandymu numetė įrankį 41 metrą 55 centimetrus ir į finalą neprasibrovė. D. Dundzys galutinėje disko metikų rikiuotėje užėmė vienuoliktą vietą tarp trylikos sportininkų.

Donatas Dundzys (Dano Sodaičio nuotr.)

Pirmas ir trečias D. Dundzio bandymai buvo neįskaityti, o vieninteliu sėkmingu, antruoju alytiškis liko toli nuo asmeninio geriausio rezultato. Rugsėjį Šiauliuose vykusiame Lietuvos čempionate D. Dundzys numetė diską 48 m 58 cm. Šis rezultatas atletui būtų garantavęs bilietą į finalą ir septintą vietą jame.

„Savijauta prieš startą buvo gera. Labai norėjau ir tikėjausi pagerinti asmeninį rekordą. Per apšilimą taip gražiai mėčiau, o prasidėjus varžyboms viskas pasikeitė. Gal kažkiek jaudulys sukaustė. Truputį išsigandau ir dėl to, kad sektorius slidus buvo. Pirmas bandymas nepavykęs irgi savo padarė. Taip ir gavosi. Ką čia ir pasakysi. Dabar ruošiuosi kitų metų Europos čempionatui“, – sakė D. Dundzys.

Pasaulio čempiono vardą iškovojo brazilas Joao Victoras Teixeira de Souza (52 m 76 cm), sidabrą laimėjo pakistanietis Haideras Ali (51 m 43 cm), o trečias liko australas Guy Henly (51 m 43 cm).

D. Dundzio treneris J. Baltrušaitis (D. Sodaičio nuotr.)

Pasaulio čempionate lietuviams liko du startai. Penktadienį rutulio F46 klasės rutulio stūmimo rungtyje varžysis Andrius Skuja, o T52 klasės vežimėlių 1500 metrų lenktynėse dalyvaus Kęstutis Skučas.

Planetos pirmenybėse Lietuvai atstovauja iš viso aštuoni lengvaatlečiai.