2022 15 gruodžio

Brazilams nusileidę Lietuvos golbolininkai kovos dėl pasaulio čempionato bronzos

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė nepateko į Portugalijoje vykstančio pasaulio čempionato finalą. Klaido Janeikos treniruojama ekipa pusfinalyje turėjo pripažinti paralimpinių čempionų brazilų pranašumą ir penktadienį žais mažajame finale. Šis pusfinalio mačas turėjo dar didesnę vertę, nes į finalą prasibrovę brazilai ne tik tęs kovą dėl titulo. Jie užsitikrino vieną iš dviejų kelialapių į Paryžiaus žaidynes.

Lietuvos golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Brazilijos golbolininkai jau pirmu metimu pralaužė Lietuvos rinktinės gynybą. Netrukus lietuviai užsidirbo du baudinius – pirmą Genrikas Pavliukianecas atrėmė, antrą varžovai realizavo ir persvarą padvigubino.

G. Pavliukianecui pavyko rezultatą sušvelninti, o prieš pertrauką Lietuvos rinktinės atakų lyderį pakeitė Nerijus Montvydas. Jis gavo progą mesti baudinį ir tuo pasinaudojo – po pirmo kėlinio lygu 2:2.

Antras kėlinys prasidėjo N. Montvydo solo pasirodymu. Iš pradžių jis atrėmė baudinį, po to pats realizavo baudinį ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 3:2.

Po kelių minučių brazilai sugrąžino pusiausvyrą – kamuolys rikošetu įskriejo į lietuvių vartus. Netrukus brazilai dar kartą atakavo tiksliai ir išsiveržė į priekį 4:3.

Likus žaisti penkias minutes, G. Pavliukianecas pelnė fantastiško grožio ir tikslumo įvartį į brazilų vartų kampą, bet varžovai tuoj pat susigrąžino persvarą galingu ir taikliu metimu į lietuvių vartus.

Liekant vis mažiau laiko, Lietuvos rinktinei teko rizikuoti puolime, o brazilai į tai atsakė keturiais įvarčiais – dviem taikliais baudiniais ir dviem tiksliais metimais iš žaidimo. Brazilija šventė pergalę 9:4.

„Viskas susidėjo iš daug smulkių detalių. Turėjome labai mažai poilsio po ketvirtfinalio, o mūsų Justas Pažarauskas po rytinių rungtynių buvo pakviestas duoti dopingo mėginius ir net negrįžo į viešbutį, net maistu nebuvo iš organizatorių pusės pasirūpinta. Manau, kad tai yra didelė netvarka.

Vėl žaidėme salėje, kur didelis triukšmas. Lyjant lietui, teisėjai net nestabdė žaidimo. Pastebėjau, kad teisėjai šiandien nebuvo mūsų pusėje, nes davė mums nebūtų baudinių, o brazilams įskaitė įvartį, kai jie akivaizdžiai pažeidė taisykles puldami. Varžovams šlapio kamuolio jie nevalė, o mums valė. Kol teisėjai neįsikišo kova buvo gera. Esu tikrai patenkintas vyrais, kurie rodė gerą gynybą. Puolimas gal silpnesnis buvo, nes nuovargis darė savo. Susidėjo visokios smulkios detalės ir turime, ką turime.

Aišku, gaila, kad pirmu bandymu neiškovojome paralimpinio kelialapio. Bet rytoj mūsų laukia kova dėl bronzos. Pasaulio čempionate Lietuva seniai medalius laimėjo, sieksime jų“, – sakė Klaidas Janeika.

Lietuvos golbolininkai į kovą dėl bronzos stos penktadienį 12 val. Mūsų varžovai paaiškės kiek vėliau ketvirtadienį, po antro pusfinalio, kuriame susitinka Kinijos ir Turkijos golbolininkai. Kinai ketvirtfinalyje 12:2 sutriuškino vokiečius, o ukrainiečiai po labai atkaklios kovos 6:5 palaužė Turkijos sportininkus.

Dvi šio pasaulio čempionato finale susitiksiančios komandos gaus kelialapius į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

Paralimpiniame vyrų golbolo turnyre Paryžiuje iš viso dalyvaus aštuonios komandos. Lietuvos rinktinė dar turės galimybių patekti į žaidynes Europos čempionate ir papildomame atrankos turnyre.

Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva 5:5

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV 12:2

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva 5:15

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva 7:13

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas 16:9

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

12.15 val. Ketvirtfinalis: Lietuva – Japonija 6:4

18.30 val. Pusfinalis: Lietuva – Brazilija 4:9

Gruodžio 16 d., penktadienis

12.00 val. Rungtynės dėl bronzos

16.00 val. Finalas

Pasaulio golbolo čempionato transliacijos:

https://www.youtube.com/@KuriakosTV