2022 22 gruodžio

Apdovanoti metų paralimpiečiai: „Tai – įpareigojimas siekti dar daugiau“

Gruodžio 21 d. Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo“ įvyko Lietuvos sporto apdovanojimai, per kuriuos pagerbti geriausi 2022 m. Lietuvos sportininkai, treneriai, kiti bendruomenės nariai. Jau antrus metus iš eilės paralimpiečiai dalijosi viena scena su olimpiečiais, o geriausiems paralimpinio sporto atletams įteiktos skulptorių Vaivos ir Vido Simanavičių kūrinys – statulėlės „Sugautas vėjas“.

Paralimpinio judėjimo metų proveržis – Gabrielė Čepavičiūtė (Manto Gudzinevičiaus nuotr.)

Apdovanojimai geriausiems 2022 m. paralimpinio sporto atstovams išdalinti šiose kategorijose: „Metų sportininkės“, „Metų sportininko“, „Metų proveržio“, „Metų trenerio(-ės) ir Metų komandos.

Paralimpinio sporto laureatus išrinko Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas. Lietuvos sporto apdovanojimus kartu organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Metų sportininkė – Raimeda Bučinskytė

Raimedai Bučinskytei 2022 m. buvo sėkmingi – užimta aukšta penkta vieta Europos čempionate, o pasaulinių „Grand Prix“ serijos varžybų etape Serbijoje buvo iškovotas sidabro medalis. R. Bučinskytė abu aukštus rezultatus užfiksavo šaudyme iš 10 metrų į taikinį pneumatiniu pistoletu rungtyje.

Iš kunigo Ričardo Doveikos rankų apdovanojimą – statulėlę „Sugautas vėjas“ ant scenos gavusi R. Bučinskytė neslėpė, kad yra kiek sutrikusi dėl tokio garbingo įvertinimo.

„Manau, kad žmogui yra didelė laimė turėti savo hobį, mylimą veiklą, į kuriuos gali investuoti visą savo laiką, energiją ir darbą. Didelė laimė yra siekti savo tikslo ir nieko nebijoti. Taip tampi stipresnis.

Jeigu atvirai, tai nesijaučiu verta tokio titulo, nes man atrodo, kad nepadariau tiek, kad būčiau taip įvertinta ir pagerbta. Šis apdovanojimas mane labai įpareigoja siekti dar daugiau kitais metais – būti dar taiklesnei, dar labiau disciplinuotai ir pateisinti lūkesčius“, – maksimalizmą rodė R. Bučinskytė.

Metų sportininkas – Edgaras Matakas

Antrus metus iš eilės Metų sportininko vardas teko neregiui plaukikui Edgarui Matakui. Ramūno Leono treniruojamas paralimpinis prizininkas 2022 m. pasaulio plaukikų su negalia čempionate Portugalijoje pelnė sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi ir bronzą 100 metrų krūtine distancijoje.

„Man šis apdovanojimas yra mano darbo įvertinimas. Reiškia, kad aš gerai darau savo darbą. Tai svarbus postūmis nesustoti ir toliau dirbti, kasdien tobulėti ir eiti pirmyn.

Manau, kad šie metai man buvo sunkesni nei 2021-ieji, kai pirmą kartą gavau šį apdovanojimą. Sunkesni, nes mane persekiojo traumos, kurios neleido parodyti visko, ką aš galiu. Vis dėlto tai manęs nesustabdė, man pavyko iškovoti medalius pasaulio čempionate. Sezono metu atrodė, kad nesiseka, bet finale viskas nėra taip blogai, kaip galėjo pasirodyti“, – metus įvertino E. Matakas.

Metų komanda – Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė

Metų komanda pripažinta Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė, kuri 2022 m. Europos čempionato B diviziono turnyre iškovojo bronzos medalius. Žaidžiančiojo trenerio Vytauto Skučo vedami Lietuvos rinktinės vyrai mažajame finale pranoko turnyro šeimininkus Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus.

„Ant scenos jautėmės kaip prieš rungtynes – apėmė jaudulys, visa komanda tai jautė. Juk tikrai ne kasdien sulaukiame tokio įvertinimo. Tikrai daug džiaugsmo. Apdovanojimas motyvuoja visus toliau siekti rezultatų. Jau esame pasiekę tą lygį, kai B divizione esame tarp stipriausių komandų – esame dalyvavę ir A divizione. Mūzų vizija – patekti ir išlikti A divizione, įsitvirtinti ten, o kažkada vėliau jau ir ten taikytis į apdovanojimus“, – po apdovanojimų mintimis dalijosi V. Skučas.

Metų proveržis – Gabrielė Čepavičiūtė

Plaukimo atstovei atiteko ir „Metų proveržio“ nominacijos laurai. Čia triumfavo Gabrielė Čepavičiūtė, kuri 2022 m. debiutavo pasaulio plaukikų su negalia čempionate ir jame užėmė septintą vietą, plaukdama 100 metrų nugara. Be to, Rasos Mažutaitienės auklėtinė šioje distancijoje nuskynė bronzos medalį Europos jaunimo paralimpinėse žaidynėse Suomijoje.

„Esu labai dėkinga daug žmonių, kurie supa mane Pirmasis mano treneris Romualdas Bičkauskas – vienas iš svarbiausių žmonių, jis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti su negalią turinčiais plaukikais. Manau, kad jam niekada pakankamai negalėsiu atsidėkoti, tai yra labai svarbi asmenybė.

Labai džiaugiuosi šiuo apdovanojimu, kuris man buvo šiek tiek netikėtas, nes šiais metais plaukiau po sunkios stuburo operacijos, sunku buvo siekti labai aukštų rezultatų. Aišku, labai džiaugiausi galėdama būti ant scenos. Mane tai labai motyvavo kitam sezonui dar daugiau treniruotis, plaukti ir tobulėti“, – įspūdžiais dalijosi jaunoji plaukikė G. Čepavičiūtė.

Metų treneris – Algis Mečkovskis

Geriausiu 2022 m. paralimpinio sporto treneriu išrinktas Algis Mečkovskis. Beveik dešimtmetį A. Mečkovskio treniruojamas paralimpinis prizininkas dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis 2022 m. iškovojo pirmą Europos čempionato medalį – Italijoje vykusiose pirmenybėse nuskynė bronzą.

„Labai didelė garbė turėti šį apdovanojimą. Tikriausiai pasakysiu teisingai, kad šį apdovanojimą man suteikė sportininkai, mano auklėtiniai. Osvaldai, jau artėja 2023-ieji, aš noriu palinkėti tau sėkmės, sportinės sėkmės ir dar kartą sėkmės“, – į renginio svečius ir savo auklėtinį O. Bareikį nuo scenos kreipėsi geriausiu šių metų paralimpinio sporto treneriu pripažintas A. Mečkovskis.

Lietuvos sporto apdovanojimų ceremoniją gruodžio 25 d. nuo 16:30 val.transliuos TV3 televizija.