2023 03 kovo

Abu Dabio karštyje – rekordinis paratriatlonininko Ernesto Česonio pasirodymas

Lietuvos paralimpinės rinktinės triatlonininkas Ernestas Česonis sėkmingai pradėjo 2023 metus ir startavo Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame  pasaulio paratriatlono taurės etape. 39-erių mūsų šalies sportininkas užėmė ketvirtą vietą, o tai – geriausias Lietuvos rinktinės paratriatlonininko pasiekimas elitinėse tarptautinėse varžybose.

Ernestas Česonis (Dano Sodaičio/LPAK nuotr.)

„Labai norėjosi patekti ant tos garbės pakylos, juk buvau taip netoli. Truputį gaila, bet kartu aš vis tiek džiaugiuosi, nes ketvirta vieta yra labai gera, tai aukščiausia mano užimta vieta karjeroje. Tikrai aš esu labai patenkintas šiuo rezultatu“, – pakiliai įspūdžiais iš Abu Dabio dalijosi E. Česonis.

Varžybų dalyviai plaukė 750 metrų, dviračiais mynė 20 kilometrų, bėgo 5 kilometrus. E. Česonis visas rungtis įveikė per 1 val. 5 min. 35 sek., be to, plaukime pagerino asmeninį rekordą (11 min. 48 sek.).

„Esu labai patenkintas savo plaukimu, jaučiau, kad gerai plaukėsi. Manau, galėjau ir dar „paspaust“, bet kiek prisibijojau, kad nepersistengčiau. Greitis čia buvo toks, kokį akvatlone pasiekiau plaukdamas 400 metrų. O čia vis tik dar atviras vanduo, tai tikrai esu patenkintas tuo, ką man pavyko nuveikti.

Dviračiu sekėsi sunkiau, važiavome šešis ratus, o trasoje buvo viena įkalnė, kuri mane vis „žudė“, dėl to nepavyko pasiekti to greičio, kokį galiu demonstruoti. Kažkodėl kojas truputį traukė mėšlungis.

Gal buvo ne pati geriausia idėja startuoti su nauju dviračiu, kai testams turėjau tik dvi dienas. Bet dviratis žiauriai geras, už jį esu dėkingas įmonei „S-Sportas“ ir jos vadovui Svajūnui Ambrazui, be kurio pagalbos man būtų praktiškai neįmanoma įsigyti tokį gerą ir reikalingą agregatą. Jis turi diskinius stabdžius, kurie leidžia daug geriau įveikti posūkius tokiose techniškose trasose kaip Abu Dabyje.

Bėgime irgi buvo nelengva. Buvo žiauriai karšta. Varžovui iš Lenkijos, kuris buvo už manęs, net prreikė pagalbos dėl to nežmoniško karščio“, – mintimis apie pasirodymą dalijosi E. Česonis.

Sportininkas džiaugėsi, kad sėkmingas pasirodymas Abu Dabyje padės jam kilti reitinge ir patekti į kitas svarbias varžybas. Nuo liepos 1 d. vyks atranka į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes.

„Iš Abu Dabio skrisiu tiesiai į Australiją, ten kovo 18 d. ten laukia pasaulio serijos etapas. Po to grįšiu į Lietuvą ir planuoju vykti į stovyklą. Liepą prasidės paralimpinė atranka, todėl mano tikslas bus patekti į kuo daugiau pasaulio serijos etapų, nes būtent juose vyks kova dėl paralimpinių kelialapių. Taikinys yra aiškus – bilietas į paralimpinį Paryžių“, – apie sezono planus ir tikslus pasakojo E. Česonis.